MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Eko-targi w Pszczynie. Zdrowa żywność, prelekcje, warsztaty. Zobaczcie program

Jolanta Pierończyk
Mat. prasowy
Eko-targi odbędą się w Pszczynie po raz pierwszy. W dniach 6-7 marca w godz. 9-17 w Koszarach Ułańskich. W programie: zdrowa żywność, prelekcje, warsztaty.

W dniach 6-7 marca 2020 r. w Koszarach Ułańskich odbędą się pierwsze pszczyńskie eko-targi. Na stoiskach pojawią się: nabiał kozi i krowi, sery korycińskie, chleby żytnie, tradycyjne wędliny, ryby, tradycyjnie tłoczone oleje, naturalne kosmetyki, miody, naturalne przyprawy i zioła, oliwki, oliwy, kiełki i jadalne pędy roślin, baklawy i wiele innych naturalnych i tradycyjnie wytwarzanych produktów.

Podczas eko-targów zaprezentuje się też studio japońskiego liftingu twarzy przy użyciu organicznego olejku różanego. W programie także warsztaty z wyplatania toreb na zakupy i hodowli kiełek oraz prelekcje m.in. o tym, jak nie produkować śmieci w życiu codziennym. Będą pokazy tłoczenia oleju oraz produkcji niektórych produktów.

Udział w targach potwierdziła m.in. piekarnia, której chleb otrzymał I nagrodę w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów” Poświętne 2017. Przyjedzie także firma-laureatka złotego medalu w kategorii „Skarby Natury Warszawa 2013” za polędwicę dojrzewającą.

Pierwsze w Pszczynie eko-targi zaczynają się w piątek, 6 marca W programie m.in. prelekcja o olejach i pokaz ich tłoczenia (godz. 9-17), warsztaty z upcyklingowych toreb z T-shirtów (11.15-11.45 i 12-12.30; trzeba przynieść własne koszulki), prelekcja o niemarnowaniu żywności (godz. 14-15).

W sobotę, 7 marca, dzień targowy zacznie się też o dziewiątej, a zakończy o godz. 17. W programie m.in. hodowla kiełków (10-12), prezentacja kompostownika (10-10.45), warsztaty wykonywania toreb techniką makramy (11-14), prezentacja kopuł geodezyjnych (12-12.30) i inne, a do tego stoiska ze zdrową żywnością.

Eko-Targi w Pszczynie PROGRAM

Piątek, 6 marca

9.00 Otwarcie pierwszych w Pszczynie Eko Targów - gmina Pszczyna - promocja woreczków wielokrotnego użytku na warzywa.
9.00 - 17.00 Prelekcja o olejach i tłoczenie oleju na żywo - na stanowisku w dużym namiocie - stoisko Dobra Natura.
10.00 - 11.00 Prelekcja - Wprowadzenia do zero waste - prowadzona przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty z Katowic; Monika Stępień.
11.15 - 11.45 Warsztaty z upcyklingowych toreb z T-shirtów - uczestnicy przynoszą własne koszulki - grupa maksymalnie 15 osób, prowadzone przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty z Katowic; Monika Stępień.
12.00 - 12.30 Warsztaty z upcyklingowych toreb z T-shirtów - uczestnicy przynoszą własne koszulki - grupa maksymalnie 15 osób, prowadzone przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty z Katowic; Monika Stępień.
14.00 - 15.00 Prelekcja - Marnowanie żywności oraz sposoby przeciwdziałania temu zjawisku, prowadzona przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty z Katowic; Monika Stępień.

Sobota, 7 marca

9.00 - 17.00 Prelekcja o olejach i tłoczenie oleju na żywo; na stanowisku w dużym namiocie - stoisko Dobra Natura.
9.00 - 17.00 Wystawa edukacyjna inicjatywy Świat w Naszych Rękach „Zero Waste - Życie bez śmieci w praktyce” - w dużym namiocie przy stoisku Woskowijki Owijamy w Bawełnę.
10.00 - 12.00 Punkt hodowli kiełek - kiełki pokazowe w słoikach w różnej fazie wzrostu. Jak założyć kiełkownicę i które kiełki najłatwiej się utrzymują? - stoisko w dużym namiocie; Katarzyna Kaniewska.
10.00 - 10.45 Prelekcja Wermikompostowanie (prezentacja kompostownika), prowadzona przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty z Katowic; Monika Stępień.
11.00 - 11.45 Prelekcja „Zero waste - życie bez śmieci w praktyce”, prowadzi Anna Chęć - Świat w Naszych Rękach.
11.00 - 14.00 Warsztaty plecenia toreb techniką makramy prowadzone przez Hand Kraft. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Warsztat w lewym skrzydle Koszar Ułańskich.
12.00 - 12.30 Prezentacja - Czym są i jak działają kopuły geodezyjne? - prowadzi ekspert Tomasz Czeczko - Kosmiczna Architektura Ogrodowa.
12.45 - 13.15 Warsztaty z upcyklingowych toreb z T-shirtów - uczestnicy przynoszą własne koszulki - grupa maksymalnie 15 osób, prowadzone przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty z Katowic; Monika Stępień.
14.00 - 15.00 Prelekcja „Ekonomia współdzielenia - wymienialniki i kawiarenki naprawcze”, prowadzona przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty z Katowic; Monika Stępień.
15.15 - 15.45 Warsztaty z upcyklingowych toreb z T-shirtów - uczestnicy przynoszą własne koszulki - grupa maksymalnie 15 osób, prowadzone przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty z Katowic; Monika Stępień.
15.15 – 17:00 Warsztaty wyplatania makiet ściennych, abażurów, torebek, pasków, breloczków techniką makramy. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Warsztat w lewym skrzydle Koszar Ułańskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto