MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pszczyna: Zaczęli wywóz niebezpiecznych chemikaliów zza sklepu Media Expert

Aleksandra Smolak
Sprawa niebezpiecznych chemikaliów przy sklepie Media Expert w Pszczynie cały czas jest bardzo poufna. I tak naprawdę większość informacji jakie w tej sprawie są wiadome również są nieoficjalne. I właśnie nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że w ubiegły czwartek, zaczął się wywóz niebezpiecznych substancji.

Hanna Kilman z wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pszczynie potwierdza, że wywóz chemikaliów się już rozpoczął. Najprawdopodobniej w ubiegły czwartek, jednak ile potrwa i kiedy się zakończy Kliman odpowiedzieć, nam nie była w stanie, odsyłając nas do policji.

Policja natomiast cały czas utrzymuje wersję tzw. dobra sprawy i też milczy. - W tej sprawie proszę się kontaktować z prokuraturą- informuje Karolina Błaszczyk, rzecznik pszczyńskiej policji.

Pszczyńska prokuratura natomiast tłumaczy, że wywóz chemikaliów z miasta leży po stronie Urzędu Miejskiego w Pszczynie. I tak kółko się zamyka.

Fakt, że gliwicka firma IMS, czyli właściciel baraków w których chemikalia się znajdują ich wywóz już zaczął potwierdzają również pracownicy sklepu Media Expert. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że wywozem nie zajmuje się zaproponowana przez pszczyński urząd firma Remondis. IMS bowiem wynajęła do tego celu również jedną z gliwickich firm.

Nieoficjalnie również dowiedzieliśmy się, że kiedy ta przyjechała opróżnić barki, stwierdziła, że ilość niebezpiecznych substancji jest tak duża, że wywiezienie ich za jednym razem jest niemożliwe.

Innego zdania są pracownicy sklepu Media Expert, którzy przypuszczają, że baraki są już jednak opróżnione całkowicie. Chcieliśmy ten fakt potwierdzić u właściciela baraków, który odpowiada z wywóz chemikaliów, niestety i tym razem nie udało się nam skontaktować z gliwicką firmą IMS.

Hanna Kielman potwierdza, jednak, że na własne oczy widziała, że i sobotę chemikalia były wywożone. Czy wywiezione zostały jednak wszystkie? Nikt na to pytanie nie chce wprost odpowiedzieć i najprawdopodobniej do czasu zakończenia postępowania przez policję, żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie nie usłyszymy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto