Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

XII Narodowe Czytanie z tenorem Piotrem Rachockim w ZS 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
XII Narodowe Czytanie w ZS 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach. Piotr Rachocki.
XII Narodowe Czytanie w ZS 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach. Piotr Rachocki. Jolanta Pierończyk
Nad Niemnem - to, w związku ze 160. rocznicą wybuchu powstania listopadowego, powieść wybrana do Narodowego Czytania 2023. W ZS 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach Narodowe Czytanie odbyło się po raz 12. W tej edycji wśród lektorów znalazł się tenor Piotr Rachocki, solista Opery Śląskiej w Bytomiu.

XII Narodowe Czytanie w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach odbyło się 7 września 2023 r z udziałem m.in. tenora Piotra Rachockiego, solisty Opery Śląskiej w Bytomiu, który nie tylko czytał przydzielone mu fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem", ale i zaśpiewał słynną pieśń: " Ty pójdziesz górą, a ja doliną.

Występ tenora Piotra Rachockiego na XII Narodowym Czytaniu w ZS 1 w Tychach

Artysta założył słomkowy kapelusz i wykonał ten utwór, przerywając czytanie małym koncertem, za który młodzież podziękowała brawami.

XII Narodowe Czytanie w ZS 1 im. Gustawa Morcinka odbyło się według scenariusza Teresy Byrczek, emerytowanej nauczycielki języka polskiego w tej szkole, oraz Teresy Wodzickiej, prezeski Śląskiego Towarzystwa Kultury, która zajmuje się reżyserią tego wydarzenia.

XII Narodowe Czytanie w ZS 1 w Tychach. Lektorzy

Szkolne edycje Narodowego Czytania w ZS 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach to zawsze dla uczniów okazja do spotkania osób, które znają z nazwiska lub dzieł, ale nie zawsze mieli okazję je zobaczyć. W tym roku wśród czytających byli m.in. twórca tyskiego aquaparku - Zbigniew Gieleciak, prof. Ewa Jaskółowa z Uniwersytetu Śląskiego, Jan Kulbicki - wieloletni dyrektor Pałacu Młodzieży w Katowicach czy Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego w Tychach, a także znakomity aktor i reżyser. Przez wiele lat uczniowie ZS 1 w Tychach mieli szczęście słuchać mistrzowskich interpretacji Jerzego Kuczery, aktora teatralnego i filmowego, który odszedł 1 kwietnia 2023 r., kilka dni po występie właśnie w tej szkole.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: XII Narodowe Czytanie z tenorem Piotrem Rachockim w ZS 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach - Tychy Nasze Miasto

Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto