Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dożynki powiatowo-gminne w Miedźnej-Woli. Rolnicy to dziś przedsiębiorcy i pracodawcy

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Dożynki powiatowo-gminne w Miedźnej-Woli
Dożynki powiatowo-gminne w Miedźnej-Woli Jolanta Pierończyk
Dożynki powiatowo-gminne w Miedźnej-Woli odbyły się z rozmachem i wedle bardzo tradycyjnego scenariusza. Msza dożynkowa odbyła się w kościele św. Urbana w Woli. Wzięły w niej udział m.in. władze gminy i powiatu oraz parlamentarzyści.

Zespół Wolanie przypomniał dawne żniwa i przygotowania do dożynek. Przypomniał przede wszystkim śpiew, który towarzyszył pracy. Dziś - jak powiedziano - ptaki śpiewają za człowieka, którego praktycznie na polu nie ma. Wszystko robią te wszystkie ogromne maszyny, które wypucowane, wydekorowane przejechały w dożynkowym korowodzie.

Oczywiście, były podziękowania pod adresem rolników i wszystkich, którzy uprawiają ziemię i zajmują się produkcją żywności. Zdrowej żywności.

Starostowie dożynek w Woli: Maria i Jędrzej Urbańczykowie

Rolników gminy i powiatu pszczyńskiego reprezentowali starostowie Maria i Jędrzej Urbańczykowie, którzy specjalizują się w hodowli bydła mlecznego, a odbiorcą ich mleka jest OSM we Włoszczowej. Ale mają też 80 hektarów, na których uprawiają kukurydzę, pszenicę, pszenżyto, owies i ziemniaki. W gospodarstwie pomagają im czterej synowie.

Starosta Barbara Bandoła: Rolnicy to także przedsiębiorcy i pracodawcy

Dziś rolnicy to także przedsiębiorcy, pracodawcy i przez ten pryzmat też musimy patrzeć na ich wysiłek. To nowoczesne gospodarstwo wymaga dziś olbrzymiej wiedzy, także ekonomicznej, żeby mogło przynosić korzyści. Trzymajmy wszyscy kciuki za rolników, by ich praca była dobrze wyceniona. Widząc ceny produktów, myślmy o tym, jaki udział w tym wszystkim mają rolnicy, którzy ciężko pracują, żeby te produkty znalazły się na sklepowych półkach, a potem na naszych stołach

- powiedziała starosta Barbara Bandoła.

Paweł Sadza, przewodniczący Rady Powiatu: Życzę państwu dobrej woli

Paweł Sadza, przewodniczący Rady Powiatu, w swoim wystąpieniu bardzo zręcznie posłużył się grą słów.

Powiat pszczyński, ziemia pszczyńska to dobre miejsce. Miedźna to dobra gmina. Wola to dobra wola i tego państwu życzę: dobrej woli. Dobrej woli od tych najbliższych, których macie w domu. Dobrej woli, od tych, z którymi prowadzicie biznes; dobrej woli od rządzących, bo rolnikowi trzeba tylko nie przeszkadzać

- powiedział.

Niech ta korona dożynkowa będzie symbolem dobrobytu mieszkańców ziemi pszczyńskiej

Było oczywiście przekazanie chleba staroście Barbarze Bandole i wójtowi Miedźnej Janowi Słonince, którzy zapewnili, że podzielą go sprawiedliwie oraz koron dożynkowych przewodniczącym Rady Powiatu Pawłowi Sadzy i Rady Gminy - Andrzejowi Kempnemu.
- Niech ta korona będzie symbolem dobrobytu mieszkańców ziemi pszczyńskiej - powiedział Paweł Sadza.

Nie obyło się bez pokrojenia dożynkowych bochnów chleba, którymi częstowały władze powiatu i gminy oraz proboszcz parafii św. Urbana, ks. Damian Bednarski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto