Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe Pszczyńskie Centrum Kultury, nowa wizytówka Pszczyny ZDJĘCIA

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Otwarcie nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury
Otwarcie nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury Jolanta Pierończyk
Pszczyńskie Centrum Kultury ma nową siedzibę - przy ul. Jagiełły, w sąsiedztwie kościoła Podwyższenia Krzyża Św. Założenie było takie, by była najpiękniejszym obiektem kultury na południu Polski.

Pszczyńskie Centrum Kultury ma nową siedzibę

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centru Kultury rozpoczęła się w październiku 2021 r. i trwała do stycznia 2024. Teren, na którym stanęła to ponad 1800 m kw. Na fundamenty, ściany i stropy wylano prawie 4 tys,. kubików betonu. Codzinnei na budowie pracowało pół tysiąca osób. Stal zbrojeniowa, która w tym obiekcie została zamontowana waży 293 tony.

Nowa siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury powstała według projektu rodzinnej pracowni z Krakowa - Kozień Architekci. Pracowali nad nim ojciec Marek Kozień i jego dwie córki Katarzyna Kozień-Kornacka oraz Magdalena Kozień-Woźniak. Realizacja tego projektu została powierzona firmie Budimex z Warszawy.

Nowa siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury jest odpowiedzią na oczekiwana mieszkańców, którzy w 2012 r., kiedy powstawała strategia promocji gminy Pszczyna, wskazywali przede wszystkim na brak dużej sali widowiskowej, kina, oraz dodatkowych sal warsztatowych. Decyzja o budowie zapadła w 2018 r. I oto jest.

Ma nowoczesną salę widowiskową na prawie 500 osób i kino na 150 widzów oraz sale warsztatowe, gdzie odbywać będą się zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Starannie zaprojektowane zostało także otoczenie nowego obiektu, by było przyjemnie przebywać w jego otoczeniu.

Stara siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury mieściła się tuż przy rynku, kilka kroków od Urzędu Miasta, nowa jest oddalona od niego o nieco ponad kilometr. Podczas otwarcia obiektu rada miejska podarowała dyrektorowi Michałowi Czernkowi rower, żeby mógł się sprawnie przemieszczać pomiędzy tymi dwoma instytucjami.

Nowa siedziba Pszczyńskiego Centrum Kultury dostała też defibrylator.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto