Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat pszczyński również miał uczestników w X Factorze i Bitwie na Głosy

KS
Trzy minuty na scenie to godziny przygotowań, czyli talent show od kuchni - tego nie widać

Zaczęło się 10 lat temu od idola. Dzisiaj niemal każdy kanał telewizyjny ma własny talent show. Dla jednych jest to przepustka do sławy, dla drugich, lekcja pokory. My zwykli telewidzowie widzimy jednak tylko produkt finalny, a co dzieje się za kulisami? - Ciężka praca i szybkie tempo - podkreślają zgodnie uczestnicy. O zapleczu dużych produkcji muzycznych opowiedzieli nam Michał Czernek i Dariusz Wantuch z zespołu Avocado, który dotarł do finału pierwszej edycji X Factora w TVN oraz Mirosław Lazarek, zwycięzca Bitwy na Głosy w TVP2.

To, co wzbudziło ich największy podziw, to organizacja całego przedsięwzięcia i rozmach z jakim tego typu programy są robione.
- Przy Bitwie na Głosy pracowało około 400 osób i wszyscy wiedzieli, co mają robić, nie było miejsca na przypadek - mówi Mirek Lazarek.

- Wbrew pozorom najwięcej czasu podczas kręcenia programu zajmowało ustawienie kamer i świateł - mówi Michał Czernek - Czasem 15 minut się na scenie stało.
W X Factorze stanąć w odpowiednim miejscu na scenie uczestnikom pomagał duży X. - Jeśli ktoś stanąłby zbyt daleko, to albo byłby fatalnie widoczny w telewizji, albo zasłoni kamerę, która kręci jurorów - wyjaśnia.

Ale sami uczestnicy również muszą być zorganizowani. - W czasie reklam jest totalna bieganina. Wtedy to produkcja ma przerwę, a my musimy się spinać - zaznacza Czernek.

W czasie kilku minut każdy uczestnik musi się przebrać, poprawić makijaż i wrócić na swoje miejsce. - My akurat występowaliśmy na początku, więc tego czasu trochę mieliśmy, ale jeśli ktoś śpiewał jako ostatni, to w czasie reklamy musiał zrobić wszystko przed wykonaniem drugiego numeru - dodaje.

Jeszcze większe tempo było w Bitwie na Głosy - W TVP nie ma reklam, więc musieliśmy się przebrać w czasie kiedy śpiewali inni uczestnicy. Bo nie ma miejsca na lukę w programie - mówi Lazarek.

Nie wszystko też w telewizji wygląda tak jak było w rzeczywistości. Szczególnie w odcinkach, które nie są na żywo. - Jest trochę manipulacji wzrokiem widza, w jednym z odcinków Kuba Wojewódzki był na Tak, Maja Sablewska była na Nie, a Czesław Mozil się wahał, w telewizji zostało to pokazane inaczej. Najpierw Była Maja na Nie, potem Kuba na Tak, a Czesiu się wahał.

- Opowiada Dariusz Wantuch - Takie budowanie napięcia. - Mało kto także wie, że jest nieformalny wymóg, aby do programu przyjechać z rodziną, przyjaciółmi, aby pokazać tą radość czy łzy .

- Moja żona przekonała się do tego typu programów, kiedy została zaproszona na plan - wspomina Mirek Lazarek. - Zobaczyła ten ogrom pracy, jaki musimy włożyć w to, aby występ się udał.

Bo poza sceną zdarzają się nawet omdlenia ze zmęczenia. Ale na miejscu jest szpital. Bo podczas produkcji organizm pracuje na 150 proc. - Był program, w którym występowaliśmy raptem po 3 godzinach snu. Mnóstwo uczestników się wysypało. My też - dodaje Czernek. - Ale każdemu kto myśli o profesjonalnym śpiewaniu polecam udział w programie.

Avocado**
Sebastian Chmiel z Bielska Białej, rocznik: 1976, głos: tenor. Wzrost: 178 cm, stan cywilny: żonaty
Jarosław Darul z Żor, rocznik 1970, głos: tenor. Wzrost 178 cm, stan cywilny: żonaty
Marcin Murat z Białej Podlaskiej, rocznik 1974, głos: bas i beat box. Wzrost: 180 cm, stan cywilny: kawaler
Dariusz Wantuch z Gilowic, rocznik 1968, głos: tenor. Wzrost 176 cm, stan cywilny: żonaty
Michał Czernek z Goczałkowic-Zdroju, rocznik 1973, głos: baryton. Wzrost 176, stan cywilny: żonaty.
Avocado zespół grający przede wszystkim utwory A'cappella, tworzy go piątka przyjaciół. X factor nie był ich debiutem, ale jak podkreślają, był ważną lekcją.

Mirek Lazarek

Rocznik: 1979
Miejsce urodzenia: Tychy
Miejsce zamieszkania: Kobiór
Wzrost: 176 cm.
Znak zodiaku: Waga
Stan cywilny: żonaty
Dzieci: syn
Kariera muzyczna: Od 1996 roku jest liderem i wokalistą zespołu STREFA. Do największych osiągnięć zespołu należą m.in. pierwsze miejsce w przeglądzie młodych kapel "Sala Prób 2000", występ na festiwalu imienia Ryśka Riedla , W telewizyjnym talent show TVP2 pt. Bitwa na głosy zwyciężył wraz z zespołem prowadzonym przez Piotra Kupichę z grupy Feel.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto