Podbeskidzie i Górnik Łęczna podzielili się punktami po zaciętym meczu. Radość i emocje na trybunach. ZDJĘCIA

Kamil Lorańczyk
Kibice na meczu Podbeskidzia z Górnikiem Łęczna.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice na meczu Podbeskidzia z Górnikiem Łęczna. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KL
Podbeskidzie Bielsko-Biała w ramach 9. kolejki Fortuna 1. Ligi zmierzyło się z Górnikiem Łęczna. Wielu sympatyków Górali przyszło w piątkowy wieczór, 22 września, na stadion przy ulicy Rychlińskiego, aby zobaczyć z wysokości trybun spotkanie, które przez lata urosło do rangi symbolu. Zdjęcia kibiców z tego meczu można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

Zobacz zdjęcia z meczu Podbeskidzia
Zespół z Lubelszczyzny rozpoczął tegoroczne rozgrywki 1. Ligi koncertowo, bo gromadząc w ośmiu meczach na swoim koncie 18 punktów. Do Bielska-Białej przyjechał jako lider, który na zapleczu ekstraklasy nie zaznał smaku porażki. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota w ostatnich pięciu meczach pokonali: Chrobrego Głogów, Motor Lublin, Wisłę Płock, Znicza Pruszków i Resovię.

Podbeskidzie przystępowało do tego meczu z innej pozycji. Ekipa z Bielska-Białej w dotychczasowych ośmiu meczach aż pięć razy remisowała. Do tego zanotowała dwie porażki i jedno, jedyne zwycięstwo – w połowie sierpnia, u siebie, z Zagłębiem Sosnowiec.

Tym bardziej kibice Górali mogli być zadowoleni z gry swojej drużyny w pierwszej połowie, w której inicjatywa była po stronie gospodarzy. Bliski spuentowania tej przewagi był Bartosz Bida, jednak piłka po jego strzale została zblokowana i ostatecznie trafiła w poprzeczkę. Co nie udało się młodemu zawodnikowi, zrobił chwilę potem Michał Janota. Kapitan Górali wykorzystał rzut karny, choć potrzebował do tego dobitki po paradzie Macieja Gostomskiego. Górnik wrócił do gry w drugiej części spotkania. Do remisu już w 52. minucie doprowadził Piotr Starzyński, tym samym strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach zespołu z Lubelszczyzny.

W poprzednich rozgrywkach Górnik przegrał z Podbeskidziem na wyjeździe 0:1. W Łęcznej było 3:3. Zielono-czarni jeszcze nigdy nie wygrali w Bielsku-Białej.

Podbeskidzie i Górnik Łęczna podzielili się punktami po zaci...