MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Egzaminy gimnazjalne: Matematyka prosta, część przyrodnicza najtrudniejsza

Katarzyna Granda
Kwasy, strefy czasowe, siatka pokarmowa - miedzy innymi z takimi zagadnieniami zmierzyli się dziś uczniowie trzecich klas gimnazjalnych podczas swojego egzaminu. Dziś odbyła się jego druga część: przyrodniczno - matematyczna.

Dziś drugi dzień egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie mierzyli się z pytaniami z części matematyczno-przyrodniczej. Rano punktualnie o godzinie 9 uczniowie w całym kraju rozpoczęli egzamin z części przyrodniczej. Do rozwiązania mieli zadania testowe z zakresu biologii, fizyki, chemii i geografii. Jak im poszło?

Choć zdania uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 2 są podzielone, która konkretnie część z tego egzaminu była najtrudniejsza: geografia, biologia, chemia czy fizyka zgodni są co do tego, że ten egzamin jak dotąd był najtrudniejszy.

- Ten egzamin w porównaniu do polskiego i historii był bardzo trudny. Najcięższe pytania były z chemii, najłatwiejsza była geografia- mówi Natalia Szymura z IIIb.
Z kolei dla Rafała Płonki z IIIe najtrudniejsza była geografia. - Dla mnie najtrudniejsza była część z geografii, chyba dlatego, że byliśmy z niej najgorzej przygotowani. Trzeba było na przykład obliczyć strefy czasowe na podstawie współrzędnych. Trudna była też chemia. Mam wrażenie, że najlepiej poszła mi biologia - mówił.

- Ciężko było. Szczególnie trudne dla mnie były pytania z biologii i chemii. Myślałem, że będzie lepiej- mówiłTomek Bojko.

- Ten egzamin był bardzo trudny a najtrudniejsza była chemia. Nawet nie pamiętam pytań - mówi Marta z III D.

Jak udało nam się ustalić uczniowie na egzaminie mieli miedzy innymi za zadanie ustalić strefy czasowe na podstawie współrzędnych, zadania dotyczyły też roztworów, kwasów. Trzeba było wyznaczyć pierwiastki.

O godzinie 11 rozpoczął się egzamin z matematyki, wielu uczniów właśnie tego obawiało się najbardziej. Jednak jak już mówili po egzaminie, obawy były niepotrzebne.
- Matematyka była bardzo prosta a zadania otwarte były aż za proste. Tam chyba będzie jakiś haczyk - mówili uczniowie klasy IIIa tuż po egzaminie.

- Egzamin był prosty, dużo zadań można było rozwiązać na logikę - komentował Patryk Mizera.

Uczniowie mieli za zadanie obliczyć objętość graniastosłupa, pole powierzchni trójkąta i prostokąta. Trzeba było też obliczyć ile kursów musi odbyć ciężarówka, żeby przewieźć 27 ton piasku.

- Dla mnie egzamin z matematyki był zadziwiająco prosty. Jestem humanistką nie lubię matematyki, ale nie było źle. Gorsza była część przyrodnicza - mówiła Klaudia Kabocik.

Dla wielu właśnie egzamin z matematyki był najważniejszy. Bo choć w zasadzie, aby otrzymać świadectwo ukończenia gimnazjum wystarczy jedynie do egzaminu przystąpić, to jednak jego wyniki są bardzo ważne. Mają kluczową rolę przy rekrutacji do szkoły średniej. Wyniki z konkretnych części egzaminu i oceny z danego przedmiotu na świadectwie będą decydowały o tym, czy uczniowi uda się dostać do klasy o wybranym profilu. - Dla mnie szczególnie ważna jest matematyka, bo chciałbym dostać się do klasy o tym profilu - mówił Tomek Bojko.

Jutro część językowa, a potem czas oczekiwania na wyniki. Te uczniowie poznają dopiero 16 czerwca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto