Zawody o mistrzostw Pawłowic

Michał Dudek
Narciarstwo to jeden z ulubionych sportów pawlowiczan. Dlatego w dorocznym slalomie startuje ich tak wielu arc
Już kilka razy w historii zawodów o mistrzostwo Pawłowic w narciarstwie alpejskim pierwsze skrzypce zagrała pogoda. Podczas ostatnich było podobnie, bo trasę pokrywała gęsta mgła.

Ale bez względu na nią zawody się odbyły, przy bardzo dużej frekwencji. Na starcie stanęło blisko 60 narciarzy. - Oprócz mgły mocno we znaki dawał się się lód na trasie. Ale dla nas najważniejszy był śniegi możliwość rozegrania zawodów. W przyszłym roku zmienimy stok, który być może przypadnie do gustu innym chętnym - mówi Jan Krosny, koordynator klubu Alpino w Pawłowicach, organizator zawodów.

Startowały całe rodziny w różnym wieku. W kategorii dziewczynek do 10 roku życia najlepiej pojechała Julia Paszyna, wśród chłopców Janek Zając. Wśród dzieci od 11 do 13 lat najlepszą alpejką okazała się Olimpia Demetraki - Paleolog, a wśród chłopców Patryk Zając, który wyprzedził Piotra Stanieczko. W kategorii 14-18 lat rywalizacja rozstrzygnęła się w rodzinie Stanieczków. Wśród dziewcząt zwyciężyła Agata, wśród chłopców Łukasz był lepszy od Mateusza. W kategorii 19-35 lat zwyciężył Adam Brandys przed Grzegorzem Stanieczko. W przedostatniej kategorii 36-50 lat wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Marzena Krej, drugie Marzena Stanieczko, a wśród mężczyzn pierwszy był Jacek Zając przed Marcinem Stanieczko.

W najstarszej grupie zwyciężył Marian Stanieczko. Stanisław Pisarek, który zajął trzecie miejsce był najstarszym uczestnikiem mistrzostw, a narty założył na nogi po długiej przerwie.

-Dla nas te zawody to rodzinna tradycja, startujemy w nich niemal od początku dużą grupą, bo prawie wszyscy jeździmy na nartach. Tym razem ja zawodów nie ukończyłem, bo wypadłem z trasy. Na szczęście potłuczenia okazały sie niegroźne. Zabawa była super., a najwięcej radości miały dzieciaki - powiedział nam Bartłomiej Stanieczko.