Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Warsztaty anielskiego śpiewu w Wilkowyjach. Trwają zapisy

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Szymon Zdziebko i jego schola Wilcza 11
Szymon Zdziebko i jego schola Wilcza 11 Mat. prasowy
Warsztaty anielskiego śpiewu - to inicjatywa parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Tychach-Wilkowyjach. Zaplanowane są na weekend od 6 do 8 października. Zapisy trwają.

Ani oko nie widziało, ani oko nie słyszało - pod takim hasłem odbędą się te pierwsze warsztaty anielskiej muzyki, które poprowadzą dr Maja Białas-Drzewiecka - wokalistka i doktor dyrygentury; Paweł Płoskoń - kompozytor, lirnik i dyrygent scholi Katedry Chrystusa Króla w Katowicach; Marcin Wasilewski-Kruk - kantor i dyrygent scholi Kościoła Mariackiego w Krakowie; Patrycja Wojtynek - wokalistka i dyrygent chórów m.in Vox Angelica i Wanda. Zapisy - przez formularz na stronie www. parafiawilkowyje.pl/wam

Program warsztatów anielskiego śpiewu w Wilkowyjach

Warsztaty rozpoczną się w piątek, 6 października, o 17.30, zakończą w niedzielę mszą św. o godz. 11 z okazji 35-lecia poświęcenia kościoła Matki Bożej Królowej Aniołów w Wilkowyjach. W programie - m.in. zajęcia z emisji głosu (każdy z uczestników ma zagwarantowany kwadrans indywidualnych konsultacji), ćwiczenia z podziałem na głosy (osobno soprany,osobno alty, osobno tenory, osobno basy), ale także konferencja na temat muzyki liturgicznej, chorału, antyfon oraz roli kantora i chóru podczas liturgii. Na szesnastą w sobotę zaplanowana jest msza w intencji uczestników warsztatów i ich rodzin. Organizatorzy pomyśleli o ciepłym posiłku na sobotę, o przerwach na kawę, a także o noclegach dla tych, którzy na warsztaty dojadą z dalszych stron.

Są to warsztaty dla wszystkich, którzy lubią śpiew i chcą skorzystać z okazji, by się w nim podszktałcić. Mamy już chętnych z Żywca, z Częstochowy i innych miejscowości naszego województwa. Naszą ofertę kierujemy także do niewierzących. Ma to być spotkanie ludzi kochających śpiew

- zapowiada Szymon Jan Zdziebko, założyciel scholi Wilcza 11.

Wilcza 11

- Schola spotyka się średnio raz na dwa tygodnie w niedzielę po mszy wieczornej, czyli ok. 17, a próby trwają od dwóch do trzech godzin. Każde spotkanie zaczyna się od porządnego rozśpiewania, rozgrzania głosu, podczas którego udaje się przemycić małe strzępki wiedzy technicznej i teoretycznej o tym, jak śpiewać, by nas było słychać i by nie robić sobie przy tym krzywdy. Następnym krokiem jest próba właściwa, podczas której grupowo lub w podziale na głosy poznajemy kolejne pieśni, które zamierzamy wykonać podczas liturgii - opowiada twórca scholi.

Na początku schola miała śpiewać tylko podczas większych świąt, jak odpust, Boże Narodzenie czy Triduum Paschalne, ale od świąt wielkanocnych Wilcza 11 śpiewa raz w miesiącu na jednej z mszy niedzielnych. I jest otwarta na nowych członków.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Warsztaty anielskiego śpiewu w Wilkowyjach. Trwają zapisy - Dziennik Zachodni

Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto