MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Tajemnica Cecylii Broll" Rafała Ryszki jest audiobookiem. Dokumenty z II wojny wplecione w kryminalną powieść

Jolanta Pierończyk
Jolanta Pierończyk
Twórcy audiobooka "Tajemnica Cecylii Broll"
Twórcy audiobooka "Tajemnica Cecylii Broll" Jolanta Pierończyk
"Tajemnica Cecylii Broll" Rafała Ryszki, powieść kryminalna na podstawie autentycznych dokumentów z II wojny światowej, stała się audiobookiem. Reżyserami tego słuchowiska są sam autor i Anna Krypczyk. W nagraniu wzięło udział 25 lektorów z miejscowości, w jakich rozgrywa się akcja powieści. Autorem muzyki jest Wojciech Ciuraj.

„Tajemnica Cecylii Broll” Rafała Ryszki teraz jest już do słuchania. Do zabrania w daleką podróż czy na spacer. Powieść stała się słuchowiskiem.

"Tajemnica Cecylii Broll", pierwsza sensacyjna powieść o Śląsku oparta na autentycznych dokumentach

Powieść kryminalna pt. „Tajemnica Cecylii Broll” oparta na rodzinnych dokumentach” pojawiła się na rynku wydawniczym w połowie 2021 r. Pisali o niej wszyscy. Cytaty z niektórych publikacji znajdziemy na okładce płyty. Jest i nasz:

"Najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie będzie narastać. Jak u Hitchkocka.Powieść Rafała Ryszki zaczyna się tajemniczą, tragiczną śmiercią tytułowej bohaterki już w pierwszym rozdziale. (...) Wojenne dzieje Górnego Śląska znajdziemy w wielu książkach i opracowaniach, ale jak dotąd nie były tłem powieści kryminalnej. "Tajemnica Cecylii Broll" otwiera więc nowy rozdział w upublicznianiu różnego rodzaju zapisków z II wolny światowej: oryginalne dokumenty zostały wplecione w fikcję literacką"

.
„Intryga jak w kryminałach Marka Krajewskiego i fotograficzny obraz śląskiej historii jak u Zbigniewa Rokity”, napisał Józef Krzyk w „Gazecie Wyborczej”.

Książka wyszła nakładem Stowarzyszenia Rozwoju zawodowego Śląska i Małopolski w Lędzinach.
- Stowarzyszenie wydaje książki, które mają wyjątkową wartość dla naszego regionu. W tym roku kończy 20 lat. W tym czasie ukazało się 33 książek i jeden audiobook – powiedział starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz.

Ten audiobook to „Tajemnica Cecylii Broll” Rafała Ryszki. Utrwalonych jest tam 30 głosów różnych wybranych w castingu. Poza castingiem w nagraniu wziął udział także starosta Bednorz, który czyta słowo od wydawcy oraz reżyserzy Anna Krypczuk i Rafał Ryszka (autor). Gościnnie w roli ks Osyry wystąpił Alojzy Lysko.

"Tajemnica Cecylii Broll". Praca nad audiobookiem była wielką przygodą dla lektorów

Dla wielu lektorów był to absolutny debiut w takiej roli. Nie wszyscy są jednak amatorami. Głównej postaci głosu użyczył profesjonalny aktor Kornel Sadowski z Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Dla wszystkich była to piękna przygoda.
- Jako inżynier mom do czynienia cały czos z maszynami, a w człowieku siedzą jakieś ciągoty do robienia czegoś innego. To było fantastyczne – powiedział Jacek Hudzikowski pracujący na co dzień w szwedzkiej firmie w Katowicach.

Promocja audiobooka "Tajemnica Cecylii Broll" Rafała Ryszki

Spotkanie lektorów odbyło się w sobotę, 3 czerwca, w Centrum Usług Społecznych w Lędzinach. Była okazja do podziękowań i wręczenia autorskich audiobooków.
Klimat rozmów Ślązaków tak dobrze przelany na papier teraz można usłyszeć. Audiobooki są już w sprzedaży.

Siedem miesięcy prac, ponad 12 godzin nagrań, 25 lektorów [my naliczyliśmy 30 - głosami, które czytają fragmenty niemieckie] - z opisywanego regionu: Pszczyna, Mysłowice, Bieruń, Tychy, teksty po polsku, śląsku i niemiecku, specjalnie stworzona muzyka śląskiego kompozytora, Wojciecha Ciuraja

, pisze Rafał Ryszka.

Efekt znakomity.

ZOBACZ TAKŻE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Johnny Wactor nie żyje. Tragiczna śmierć znanego aktora

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto