Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sąd w Pszczynie się rozwija! Nowy budynek już wkrótce - ministerstwo sprawiedliwości kupuje nową nieruchomość

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o zakupie nowej nieruchomości dla potrzeb sądu w Pszczynie
Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o zakupie nowej nieruchomości dla potrzeb sądu w Pszczynie Ministerstwo sprawiedliwości
Oto dobra wiadomość dla mieszkańców Pszczyny i okolic! Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś ogłosił zakup nowego budynku dla Sądu Rejonowego w Pszczynie. Po przebudowie zapewni on jeszcze lepszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości w regionie. Sprawdź informacje o planowanych inwestycje.

- Gigantyczne inwestycje Ministerstwa Sprawiedliwości w sądownictwo na terenie całej Polski to wyraz troski, żeby dostęp do sądownictwa był jak najlepszy – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

W nowym budynku będzie się mieścił m.in. Wydział Ksiąg Wieczystych

W zakupionym budynku będą mieściły się Wydział Ksiąg Wieczystych, Wydział Rodzinny i Nieletnich oraz Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej. W jednym miejscu znajdą się biuro obsługi interesanta oraz czytelnia akt. Na parterze powstanie sala rozpraw dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Przewidziano również m.in. przyjazny pokój przesłuchań nieletnich, pokój dla mediatorów (tzw. zielony pokój), a także pomieszczenia dla ławników, pełnomocników i prokuratorów.

Kiedyś mieściło się tutaj więzienie

Ceglany budynek w Pszczynie przy ul. ks. bp. B. Bogedaina 16 powstał na początku XX w. Do końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku mieściło się tu więzienie, a przez ostatnie kilkadziesiąt lat działał hotel PTTK. Po remoncie będzie stanowił architektoniczny i funkcjonalny kompleks z gmachem Sądu Rejonowego, jednym z najpiękniejszych zabytków miasta.

- Cieszę się, że jako Ministerstwo Sprawiedliwości dokładamy cegiełkę do tego, aby przestrzeń Pszczyny była jak najlepsza – zaznaczył Michał Woś.

Ministerstwo Sprawiedliwości konsekwentnie działa na rzecz stałej poprawy warunków funkcjonowania sądownictwa. W samym tylko 2022 roku oddano do użytku nowy budynek Sądu Okręgowego w Sosnowcu, w Raciborzu otwarto odrestaurowany gmach Sądu Rejonowego. We Wrocławiu rozpoczęła się budowa nowego gmachu Sądu Apelacyjnego, a w Wieliczce podpisano umowę na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej.

W tym roku otwarta została nowa siedziba Sądu Rejonowego w Płocku i podpisano umowę na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Sosnowcu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto