Polska Agencja Inwestycji i Handlu otwiera Regionalne Biuro Handlowe w Katowicach

Materiał informacyjny PAIH
Wideo
od 16 lat
PAIH buduje sieć Polskich Biur Handlowych, które mają być narzędziem dotarcia do przedsiębiorców i wsparciem w rozpoczynaniu przez nich ekspansji zagranicznej. - Chcemy, zwiększyć rozpoznawalność PAIH wśród przedsiębiorców jako instytucji wspierającej rozwój na rynkach zagranicznych i ułatwić kontakt z nami, to szczególnie ważne dla firm do tej pory działających na poziomie regionalnym. Chcemy, by PAIH był naturalnym skojarzeniem dla każdego przedsiębiorcy, który pomyśli o ekspansji, niezależnie od wielkości firmy i tego czy do tej pory operował na rynku lokalnym czy ogólnopolskim – zapowiada Paweł Kurtasz prezes agencji

Uroczyste otwarcie pierwszego z biur odbędzie się już 20 lipca w katowickim hotelu Novotel. Na wydarzenie zapraszani są lokalni przedsiębiorcy, a rejestracji można dokonać, klikając poniższy przycisk.

Utworzenie sieci Polskich Biur Handlowych, to element filozofii działania blisko przedsiębiorców, w poszczególnych regionach Polski. PAIH chce przybliżyć im swoją ofertę tak, by mieli pełną wiedzę gdzie dotrzeć ze swoimi produktami i jaką strategię eksportową obrać, by zwiększyć szanse na zagranicznych rynkach. Dzięki obecności na szczeblu regionalnym PAIH będzie mógł lepiej określić potrzeby eksporterów oraz wskazać podmioty mogące skuteczniej wykorzystać swój potencjał rozwoju. To strategia, która ma być odpowiedzią na potrzeby film skupionych do tej pory na rozwoju na rynku lokalnym często ograniczonym do danego regionu czy województwa. Dzięki nowym biurom PAIH chce działać bardziej proaktywnie i samemu wyszukiwać firmy, które dzięki wsparciu agencji mogą mieć szanse na osiągnięcie sukcesu na zagranicznych rynkach. Oferta skierowana jest głównie do firm z sektora MŚP i jak wszystkie usługi oferowane przez Agencje jest w stu procentach darmowa.

Jednym z priorytetów będzie też wzmocnienie współpracy z lokalnymi organizacjami gospodarczymi i branżowymi. Wśród obszarów działalności biur regionalnych ma się również znaleźć edukacja MŚP w zakresie eksportu oraz dostarczanie firmom informacji o rynkach zagranicznych.

Biura powstaną ze współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi oraz podmiotami z Grupy PFR. Jednym z priorytetów będzie wzmocnienie współpracy z lokalnymi organizacjami gospodarczymi i branżowymi. Katowickie Biuro zlokalizowane będzie przy Ul. Wojewódzka 42, Katowice.

Otwarcie katowickiego biura odbędzie się 20 lipca 2023.
W programie przewidziano debatę lokalnych eksporterów na temat możliwości i potrzeb przedsiębiorców w celu zwiększenia ich internacjonalizacji.

Miejsce: Hotel Novotel al. Walentego Roździeńskiego 16, Katowice.

Agenda wydarzenia:

  • 10:10 - 10:45 Otwarcie Konferencji
  • 10:50 -11.50 Prezentacja PAIH „Działalność i zakres wsparcia przedsiębiorców”
  • 11:55 -12:55 Debata „Lokalny biznes – Globalny zasięg. Aktualne wyzwania i potrzeby przedsiębiorców w regionie”
  • 13:00 – Networking

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Polska Agencja Inwestycji i Handlu otwiera Regionalne Biuro Handlowe w Katowicach - Dziennik Zachodni

Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto