Piłkarze Klasy B ponownie wyszli na boiska

(gśc)
Gracze Josieńca Radostowice na swoim boisku zmierzą się
Po trwającej kilka miesięcy przerwie na boiska wrócili zawodnicy klasy B. Już pierwsza rewanżowa kolejka pokazała, że rywalizacja na tym szczeblu będzie bardzo ciekawa.

Najlepszy mecz zobaczyli kibice na stadionie w Wiśle Wielkiej. Tamtejszy LKS zmierzył się z zajmującym po przerwie zimowej drugie miejsce w tabeli LKS Gardawice. Ku uciesze sympatyków gospodarzy, pasjonujące widowisko zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:3.

- Zagraliśmy naprawdę dobrze, dlatego rozpoczęcie tej rundy mamy bardzo udane. Mam nadzieje, że nie był to jednorazowy wybryk moich zawodników. Pokonać po pasjonującym meczu zespół wicelidera zawsze jest powodem do satysfakcji. Przed nami kolejny ciężki mecz, ale po tym, co zobaczyłem, nie jedziemy do Radostowic na pożarcie - mówił Łukasz Pietryja, prezes klubu z Wisły Wielkiej.

Teraz na graczy z Wisły Wielkiej czekają piłkarze Josieńca Radostowice żywotnie zainteresowani wyprzedzeniem ekipy z Gardawic. Na początek rundy odnieśli oni pewni zwycięstwo w Międzyrzeczu. Lider, rezerwy Polonii Łaziska, wykorzystał potknięcie zespołu z Gardawic i po pokonaniu LKS Brzeźce-Kryry powiększył przewagę nad najgroźniejszymi rywalami.

Runda rewanżowa odbędzie się w nieco okrojonym zestawieniu. Z rozgrywek wycofali się gracze rezerwowej drużyny bieruńskiej Unii. Zamiast 12 w akcji oglądać będziemy tylko jedenaście drużyn.

Wyniki XII serii: LKS Wisła Wielka - LKS Gardawice 4:3, LKS Czarków - Leśnik Kobiór 0:0, LKS Studzienice - Krupiński II Suszec 6:3, Polonia Międzyrzecze - Josieniec Radostowice 0:2, Polonia II Łaziska - LKS Brzeźce-Kryry 1:0. GTS II Bojszowy pauzował.

1. Łaziska II 12 32 33-12

2. Gardawice 12 26 27-17

3. Josieniec 12 24 36-22

4. Wisła Wielka 12 19 23-25

5. Bojszowy II 11 18 32-16

6. Kobiór 12 15 15-17

7. Międzyrzecze 12 15 18-22

8. Brzeźce 12 14 13-15