MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

MZK Tychy w powiecie pszczyńskim

Aleksandra Smolak
MZK Tychy w powiecie pszczyńskim
MZK Tychy w powiecie pszczyńskim Ola Smolak
MZK Tychy w powiecie pszczyńskim. Bieruń od nowego roku przystąpi do MZK Tychy. A razem z nim gmina Pszczyna, Miedźna i Bojszowy? Zmiany zostały spowodowane fatalną sytuacją PKSiS Oświęcim, która obsługiwała linie 551 i 581

MZK Tychy w powiecie pszczyńskim

Sytuacja PKSiS Oświęcim od kilku miesięcy jest krytyczna. Dlatego od września kursy na liniach 551 i 581, które jeżdżą i po naszym powiecie zastąpił prywatny przewoźnik Trans Vobis. Miało to być tymczasem rozwiązanie, ale już teraz się nie sprawdza. Od stycznia 2015 r. kursy ma przejąć MZK Tychy. Już wiadomo, że tyski przewoźnik na pewno będzie jeździł na terenie Bierunia. Linia 551 łączy Wolę z Tychami i biegnie m.in. przez Bieruń i Bojszowy.
Bieruń przystąpi do MZK Tychy od stycznia 2015 roku. To już pewne. Rozmowy między tyskim przewoźnikiem a gminą Miedźna i Bojszowy jeszcze się toczą.

Decyzję o wstąpieniu do związku bieruńscy radni podjęli podczas czwartkowej sesji Rady Miasta. Cały czas trwają rozmowy na temat rozkładu jazdy i połączeń między poszczególnymi gminami. – Chcemy, aby przejście od jednego przewoźnika do drugiego przebiegło płynnie – mówi zastępca burmistrza-Leszek Kryczek. – Trwają rozmowy w tej sprawie i planujemy, że od 1 stycznia 2015 roku, pasażerowie będą korzystać z usług MZK Tychy – dodaje Kryczek. To jednak będzie kosztować miasto dodatkowych 1,5 mln zł. Czy warto? Zdaniem władz miasta, jak najbardziej. Bo Sytuacja PKSiS Oświęcim jest fatalna, a przewozami zajmuje się obecnie krakowski Trans Vobis, który również nie radzi sobie z obsługą napiętego harmonogramu połączeń z Oświęcimia do Tychów, ale również z Imielina, czy autobusów odjeżdżających w stronę Woli i Pszczyny.

Dlatego o wstąpieniu do MZK poważnie mówi się także w innych gminach powiatu i nie tylko. – My również z gminą Bojszowy rozważamy możliwość przyłączenia się do MZK Tychy. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 28 października. Jeżeli przebiegnie pomyślnie, tak samo jak Bieruń podejmiemy uchwałę intencyjną i MZK Tychy będzie jeździć i u nas - mówi Bogdan Taranowski wójt gminy Miedźna.

Co z kolei z linią 581, która łączy Bieruń z Pszczyną? By jeździła dalej, gmina Pszczyna również musiałaby podpisać porozumienie z MZK Tychy, dziś odbędzie się w tej sprawie spotkanie.

Do końca roku pozostały 3 miesiące, a coraz więcej kursów 551 i 581 nie jest obsługiwanych. Władze Bierunia planują wypowiedzieć część kursów firmie Trans Vobis, i wyłonić prywatnego przewoźnika, który będzie je realizował do czasu pojawienia się autobusów MZK Tychy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto