Lotnictwo jest dla kobiet! Poznaj ich historię i tak jak one, podążaj za marzeniami!

Materiał promocyjny PLL LOT
Kobiety w lotnictwie wciąż stanowią mniejszy procent pracowników, niż ma to miejsce w przypadku mężczyzn. Mimo to, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży lotniczej, potrafią spełniać się tu zawodowo. Poznajcie historie kobiet, które nie bały się podążać za marzeniami.

Nie tylko mężczyźni – lotnictwo kobiecym okiem

Już dawno powinniśmy zostawić w tyle podział na zawody damskie i męskie. Kobiety coraz częściej bowiem decydują się na zawody, które na pierwszy rzut oka mogłyby nie być dostosowane do ich fizjonomii czy po prostu, w stereotypowy sposób zostały przypisane mężczyznom. Nie inaczej jest w przypadku lotnictwa. Kobiety rozwijają się tu zawodowo już dłuższy czas. Według badań, w 2021 roku, licencję pilota posiadało 51 kobiet. Coraz częściej też kobiety są obecne w działach operacyjnych i technicznych. Ponadto nie możemy zapomnieć również o obecnych na pokładach samolotów stewardessach, które właśnie w ten sposób starają się realizować swoje marzenia, pasje i poszerzyć swoje horyzonty. Lotnictwo więc nie składa się jedynie z mężczyzn, a kobiety niezwykle dobrze radzą sobie podczas pracy w chmurach, jak i otoczeniu samolotów, np. w biurze.

Życie rodzinne a praca

Walka ze stereotypami nie była łatwa. Kobietę kojarzono długi czas z rolą opiekunki domu. Z czasem jednak wszystko zaczęło się zmieniać. Branża lotnicza coraz częściej widzi potencjał w płci żeńskiej i to właśnie na przyjęcie kobiet ostatnio nastawiają się tak wielkie firmy jak, np. PLL LOT. Mimo że kobietom nie jest łatwo łączyć życie zawodowe z prywatnym, mają one coraz więcej możliwości w branży lotniczej, aby nie musiały rezygnować ze swoich marzeń o założeniu rodziny czy podróżach. Tym samym, decydując się na taki zawód, mogą dać one przykład innym kobietom, które chcą rozpocząć pracę w branży lotniczej, ale boją się postawić pierwszego kroku.

Jak zacząć pracę w lotnictwie?

Praca w lotnictwie to doskonały pomysł zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W celu dołączenia do załogi personelu pokładowego PLL LOT, np. na stanowisko stewardessy należy:

 • Mieć skończone 18 lat;
 • Być osobą energiczną, pełną zapału do pracy (personel pokładowy dba nie tylko o komfort i dobre samopoczucie pasażerów, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo wszystkich uczestników lotu);
 • Świetnie odnajdywać się w pracy zespołowej;
 • Posiadać wykształcenie średnie (wymagane świadectwo dojrzałości);
 • Znać język angielski na poziomie min. B2 (mile widziana znajomość także innych języków, szczególnie orientalnych);
 • Nie można mieć tatuaży w widocznym miejscu;
 • Uzyskać raport medyczny o możliwości podjęcia pracy na tym stanowisku (przed podjęciem pracy każdy kandydat przechodzi szczegółowe badania).
 • Warto tu również wspomnieć, że PLL LOT zatrudnia również na stanowiska takie jak:
 • Marketing,
 • Finanse,
 • E-commerce,
 • Kontroler lub kontrolerka lotu,

Dodatkowo PLL LOT oferuje praktyki, staże, ciekawe i rozwojowe prace na lotnisku itd. Jesteś kobietą, masz licencję pilota i chcesz pracować w zawodzie? Nie czekaj, aplikuj. Ograniczenia tkwią tylko w naszych głowach, a branża lotnicza z roku na rok jest coraz bardziej dostępna dla kobiet.

Wszystko, co musisz zrobić, to spełniać wymogi i wysłać CV.

Historie kobiet, które spełniają marzenia

O tym, jak ciekawym wyborem zawodowym może być praca w lotnictwie, zdecydowało się opowiedzieć kilka kobiet. Oto jak widzą swoją pracę i jakie mają samopoczucie na pokładzie samolotu:

Miejsce kobiet jest też w lotnictwie!

Materiał wideo przedstawiający kobiety pracujące w PLL LOT to nie tylko dowód na to, że kobiety mogą spełniać się w branży lotniczej. To również cenna wskazówka dla wszystkich, nie tylko kobiet, jak istotna jest wiara w spełnianie własnych marzeń i wytyczanie własnych ścieżek. Jeżeli Ty marzysz o tym, aby Twoja ścieżka zawodowa była powiązana z lotnictwem, nie czekaj! Czas i tak upłynie, a Ty możesz zacząć realizować się już dziś.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Lotnictwo jest dla kobiet! Poznaj ich historię i tak jak one, podążaj za marzeniami! - Portal i.pl

Wróć na pszczyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie