Trefl nie do przejścia

MD
PLKS Pszczyna nie może znaleźć sposobu na Trefla Sopot. W trzecim w historii spotkaniu przegrał po raz trzeci. Nasze siatkarki uległy sopociankom na wyjeździe 0:3. Oznacza to, że Trefl pewnym krokiem zmierza do bram Plus Ligi Kobiet. Z kolei znajdujący się teraz na szóstym miejscu w tabeli PLKS w kolejnych meczach musi zmniejszać dystans do Budowlanych Toruń (5. miejsce) i Chemika Police (4. miejsce), który odskoczył naszej drużynie na cztery punkty.

Na mecz do Sopotu PLKS pojechał osłabiony brakiem Agnieszki Bodys. Wiadomo już, że z powodu kontuzji nie zobaczymy jej na parkiecie do końca sezonu.

Nadzieję na korzystny wynik siatkarki PLKS Pszczyna miały jedynie w pierwszym secie, kiedy to trwała wyrównana walka. W miarę upływu czasu sopocianki systematycznie powiększały przewagę, by ostatecznie wygrać do 20.

W drugim secie swoich szans szukała Agnieszka Mitręga. Po jej zagrywkach przez moment PLKS nawet prowadził, ale późniejsze błędy w przyjęciu spowodowały, że gospodnie wygrały do 23.

Trzeci set był tylko formalnością. Nasze siatkarki nie radziły sobie z przyjęciem, które było ich największą bolączką. Ostatecznie rywalki wygrały do 19 a całe spotkanie 3:0.

W pozostałych meczach 16. kolejki. Chemik Police pewnie pokonał 3:0 Sokół Chorzów. Remagum MOSiR Mysłowice przed własną publicznością pokonał Jedynkę Aleksandrów Łódzki 3:0. Zespół Budowlanych Toruń bez większych problemów w trzech setach uporał się z SMS PZPS I Sosnowiec. AZS KSZO Ostrowiec dopiero w piątym secie zadał decydujący cios wygrywając 3:2 z Legionovią Legionowo. EC Wybrzeże TPS Rumia w tej kolejce pauzowało. W 17. kolejce pauzować z kolei będzie nasz zespół.