Pniówek zgasił Iskrę

(gsc)
Tylko piłkarze Iskry nie zdobyli punktów na inaugurację. Fot. Jerzy Gościński
Cztery zwycięstwa odniosły nasze zespoły na inauguracje rozgrywek piłkarskich. Jedyną ekipą, której nie udała się ta sztuka byli gracze Iskry Pszczyna. Przegrali oni 2:5 na stadionie Pniówka Pawłowice.

Cztery zwycięstwa odniosły nasze zespoły na inauguracje rozgrywek piłkarskich. Jedyną ekipą, której nie udała się ta sztuka byli gracze Iskry Pszczyna. Przegrali oni 2:5 na stadionie Pniówka Pawłowice. Dla kibiców zespołu szkolonego przez Kornela Rygułę żadnym pocieszeniem jest fakt, że stracone punkty zostały na koncie drużyny z naszego terenu.

Pierwsze derby zdecydowanie się toczyły pod dyktando Pniówka. Do przerwy miejscowi prowadzili 1:0 za sprawą Tomasza Zyzaka. Po zmianie stron dalsze bramki dla miejscowych były dziełem Sylwestra Bodzionego, Jarosława Utikala i Grzegorza Chrystofa. Jedno trafienie było samobójcze (Aleksander Olszynka). W pszczyńskim zespole skutecznością błysnął Artur Ryguła, autor obu trafień dla Iskry.

Nadwislan Góra rozpoczął rozgrywki od pokonania 4:2 Pogoni Imielin. Tutaj do przerwy było również 1:0 dla gospodarzy. Kolejne bramki padły w drugich 45 minutach, a dla naszego zespołu zdobywali je Jerzy Dadok (dwie), Mirosław Lukasek i Rafał Dąbrowski.

Gracze Krupińskiego Suszec i LKS Łąka przywieźli komplet punktów z meczów wyjazdowych. Ci pierwsi 2:1 pokonali Piasta Leszczyny. Bardzo dobrze wypadł w tym zespole debiut pozyskanego z Iskry Damiana Kruszyńskiego, który zdążył już zdobyć gola. Drugie trafienie było dziełem Marcina Syposza.
O sukcesie LKS na stadionie Ogrodnika w tyskiej dzielnicy Cielmice decydowały trafienia zawodników, którzy właśnie wzmocnili ten zespół. Łąka wygrała również 2:1, a pierwszego gola zdobył wracający z Koszarawy Żywiec Adam Maślorz. Decydujące o zwycięstwie trafienie zdobył Piotr Maroszek, który wzmocnił zespół po przejściu z Górnika MK Katowice.