PLKS znów zwycięski

MD
W ostatnim przedświątecznym sparingu siatkarki PLKS Pszczyna zagrały z reprezentacją Austrii juniorek, które podobnie jak i wcześniejszy sparing-partner PLKS - reprezentacja Polski juniorek - przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw Europy.

Spotkanie w Węgierskiej Górce zakończyło się zwycięstwem pszczynianek 3:1.

Nasze zawodniczki przez pierwsze trzy sety niepodzielnie królowały na parkiecie, co potwierdziły wyniki. Podopieczne Jarosława Bodysa wygrały 25:17, 25:21 i 25:19. W czwartym secie pszczyński szkoleniowiec troszkę pomieszał zestawienie pierwszej drużyny, co pozwoliło rywalkom na wygranie seta do 22.

W składzie PLKS zabrakło kontuzjowanej libero Kosiarskiej. Wyjściowa szóstka wybiegła na parkiet w składzie: Placek, Gwiżdż, Jędrys-Szynkiel, Hara-tyk, Węcławek i Mitręga. Na zmiany wchodziły Filip, Bartlak, Markiel i Marszałek. W środę pszczynianki wróciły do treningów po kilkudniowym odpoczynku świątecznym.