Górnik Zabrze pokonał Rhein-Neckar Loewen. Podolski dopingował zabrzan. ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Razem z innymi kibicami zabrzan dopingował w Dąbrowie Górniczej Lukas Podolski i Górnik niespodziewanie pokonał Rhein-Neckar Loewen

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Razem z innymi kibicami zabrzan dopingował w Dąbrowie Górniczej Lukas Podolski i Górnik niespodziewanie pokonał Rhein-Neckar Loewen Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
SPORT. W rozegranym 13 lutego meczu 1. kolejki rundy głównej Ligi Europejskiej Górnik Zabrze pokonał Rhein-Neckar Loewen 29:26. Zabrzan w Dąbrowie Górniczej dopingował były piłkarski mistrz świata Lukas Podolski, który po przerwie obejrzał koncertową grę gospodarzy. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - Rhein-Neckar Loewen.

Zobacz zdjęcia -KLIKNIJ TUTAJ.

Podolski dopingował zabrzan w Dąbrowie Górniczej

Piłkarze ręczni Górnika rundę główną Ligi Europejskiej rozpoczęli od spotkania ze słynnym niemieckim zespołem Rhein-Neckar Loewen. Zabrzanie dzięki świetnej grze po przerwie niespodziewanie pokonali dwukrotnego półfinalistę Ligi Mistrzów z Mannheim.

Podopiecznych trenera Tomasza Strząbały w Dąbrowie Górniczej wspierał z trybun Lukas Podolski. Były piłkarski mistrz świata grający w barwach Górnika na stadionie na Roosevelta lubi piłkę ręczną i często bywa na meczach rozgrywanych w zabrzańskiej Hali Pogoni. We wtorkowy wieczór "Poldi" wybrał się natomiast do dąbrowskiej Hali Centrum, by obejrzeć spotkanie z czołowym zespołem handballowej Bundesligi, który teraz w rodzimej ekstraklasie przeżywa nieco słabszy okres.

Zabrzanie zaczęli ten mecz bez respektu dla utytułowanego rywala i w 5 minucie po rzucie Lukasa Morkovsky'ego objęli nawet prowadzenie 3:2. Górnik po raz pierwszy i niestety ostatni w tym spotkaniu znalazł się wówczas na prowadzeniu. "Lwy" mający w składzie wielu Skandynawów, szybko jednak wyrównali i po rzutach Duńczyka Niclasa Vest Kirkelokke odskoczyli na dwie bramki różnicy prowadząc 6:4.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - RHEIN-NECKAR LOEWEN

Dwubramkowe prowadzenie niemiecki zespół utrzymał do przerwy. Górnik dzięki celnym rzutom Damiana Przytuły i Dmytro Artemenki oraz skutecznym interwencjom w bramce Piotra Wyszomirskiego nie pozwalał im na powiększenie przewagi, ale też gospodarzom zdarzały się proste błędy i nie mogli doprowadzić do remisu.

Koncert Górnika po przerwie

Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli goście, którzy rzucili trzy bramki z rzędu i odskoczyli na 17:12. Górnik po rzutach Ukraińca Artemenki zdołał zmniejszyć stratę do jednego trafienia (17:18), ale rywale szybko wrzucili wyższy bieg i odskoczyli na 21:18.

Wówczas kapitalny okres na boisku zaliczył Taras Minotskyi. Ukraiński rozgrywający rzucił dla zabrzan sześć kolejnych bramek i to za jego sprawą brązowy medalista Orlen Superligi najpierw doprowadził do wyrównania, a później objął prowadzenie 24:22.

Gdy po kontrze Rennosuke Tokudy Górnik w 50 minucie odskoczył na 26:22 w Dąbrowie Górniczej zapachniało sensacją. Bezbłędny w karnych Artemenko jeszcze powiększył przewagę do pięciu trafień, a w bramce zabrzan kilka razy błysnął Kacper Ligarzewski zatrzymując ataki rywali.

Ostatecznie zabrzanie wygrali ze słynnym rywalem 29:26, a najwięcej bramek dla nich zdobyli Ukraińcy Artemenko - 8 i Minotskyi - 6 oraz Przytuła - 5,

W drugim wczorajszym meczu tej grupy TSV Hannover-Burgdorf przegrał z HBC Nantes 32:38 (17:18). W następnej kolejce zabrzan 20 lutego czeka wyjazd do Francji na mecz z Nantes.

Górnik Zabrze - Rhein-Neckar Loewen 29:26 (12:14)

Górnik Wyszomirski, Ligarzewski - Artemenko 8, Minotskyi 6, Przytuła 5, Szyszko 2, Morkovsky 2,Ilchenko 2, Kaczor 1, Tokuda 1, Krępa 1, Krawczyk 1, Bachko, Mauer, Bogacz, Wąsowski.

Loewen Spath, Appelgren, Birlehm - Kirkelokke 7, Andersen 5, Reihmann 3, Davidsson 3, Jensen 2, Zacharias 2, Kohlbacher 2, Jacobsen 1, Ahouansou 1, Oskarsson, More, Schefvert, Gislason,