Żywność produkowana do Polski gorsza od tej na Zachodzie. UOKiK ma na to dowody! [LISTA artykułów]

Żywność produkowana do Polski gorsza od tej na Zachodzie! Myślicie, że nie ma różnicy między czipsami kupionymi w Polsce i Niemczech? Albo że dwa serki tej samej firmy w Polsce i Niemczech mają ten sam skład? Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zlecił przeprowadzenie specjalnych testów. Wyniki są zaskakujące. Na przykład polskie czipsy smaży się na szkodliwym tłuszczu palmowym, a niemieckie na słonecznikowym... Kliknij w galerię i zobacz wyniki badań na poszczególnych produktach.

Porównano produkty polskie i zagraniczne

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod koniec 2017 r. po raz pierwszy porównał jakość produktów spożywczych w Polsce i w Niemczech. Drugie badanie miało miejsce w 2018 roku.

Kliknij w galerię powyżej i zobacz wyniki badań na poszczególnych produktach.

Jakie będą dalsze działania UOKiK?

Wyniki, które opracował UOKiK, zostaną przekazane Komisji Europejskiej, która rozpoczyna testy porównawcze produktów i włączy analizy wykonane przez UOKiK do tego badania. Ponadto na poziomie unijnym trwają prace nad pakietem zmian – dyrektywą Omnibus.

– Popieramy regulacje przeciwdziałające dyskryminacji konsumentów i zapewniające dostęp do dobrych jakościowo produktów w całej Unii. Nowe regulacje muszą być przede wszystkim jasne dla rynku i jego uczestników – wyjaśnia Dorota Karczewska, wiceprezes UOKiK.

- Kluczowe dla stwierdzenia naruszenia będzie określenie identyczności produktu. Czy będzie to wyłącznie identyczne oznakowanie, a może również, taka sama masa wyrobu? Bez ustalenia produktu referencyjnego – trudno będzie kontrolującym dokonać rzetelnej oceny, a tym samym konsumentom właściwego wyboru – wyjaśnia Dorota Karczewska, wiceprezes UOKiK.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Więcej na temat:

Komentarze

10.10.2018, 20:51

POlsza niech zdycha i niech zdechnie

10.10.2018, 19:38

Do hajnel: a żeby było ciekawiej, ich produkty w Autrii czy w Niemczech są podobne...

10.10.2018, 18:20

Polska to drugi sort, śmieci zamiast żywności. W Niemczech lub Austrii wszystkie te same produkty są prawdziwe i jakościowo lepsze a w PL to same podróby

10.10.2018, 17:22

Jeśli nie zaczniemy bojkotować takich firm to nic się nie zmieni.

10.10.2018, 10:13

Niech się ta unia w końcu na coś przyda! A nie tylko normy dot. kąta zakrzywienia w bananach, gruba instrukcja obsługi gumowców i okularów ochronnych, artykuł 7 i promowanie gejów.

09.10.2018, 20:29

Od zawsze tak było nędza nigdy się nie skończy,trzeba przetrwać wszystko tak jak plakat przedwyborczy:)

09.10.2018, 18:44

Olej palmowy jest OK do smażenia (ma wysoką temperaturę dymienia), natomiast słonecznikowy jest jednym z najgorszych (wysoka zawartość omega-6). Ja tam wolę polską wersję.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane