Jeszcze całkiem niedawno, strażnicy miejscy czaili się za przenośnymi fotoradarami. Póki co nic nie wskazuje na to, aby znowu mogli robić zdjęcia kierowcom przekraczającym prędkość. Ale nie przeszkadza im to we wlepianiu mandatów za inne wykroczenia. Uprawnienia strażników miejskich (gminnych) w zakresie kontroli ruchu drogowego jasno określone zostały w art. 129b Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Kliknij powyżej w "zobacz galerię" i sprawdź, za co straż miejska karze kierowców.

KLIKNIJ TUTAJ i sprawdź, za co strażnik miejski może ukarać kierowcę.

Zobacz także:
Kierowca chciał zdjąć blokadę koła założoną przez straż miejską. Użył przecinarki kątowej
Kierowca, któremu straż miejska założyła blokadę na koło za parkowanie w niedozwolonym miejscu, postanowił samodzielnie się jej pozbyć...

Moto

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ORZESZZZZ (gość)

Bojdoł kominiarz z Wyr, policyjny konfident ktory sprzedał M. z Orzesza, nie dość że blokuje kominy tak żebyście go wzywali jak mocniej przypalicie w piecu-ten zagar wam spadnie i zatrzyma się w kominie-to sam pali śmieci i w kradnie śmieci z kubłów od sąsiadów żeby je palić w nocy. Do tego prowadzi samochód po pijaku i sprzedaje amfetamine nieletnim.

Uwaga na oszusta i donosiciela!

Mieszkaniec Chorzowa (gość)

Strona chorzow.naszemiasto.pl jest najgorszą stroną w całym województwie. Dlaczego tak jest? Czyżby administrator dostał polecenie od Kotali zamieszczania mało znaczących spraw, aby odwrócić uwagę mieszkańców od nieprawidłowości w urzędzie miasta, PGM, od spraw ważnych i kontrowersyjnych? Po co są wydawane pieniądze podatników na takie bzdury?

1111 (gość) (romulus190)

To jest chyba problem ogólnopolski z bezmózgowacami parkującymi swoje blachosmrody byle gdzie i byle jak. Kiedy miasta zaczną ich karać i egzekwować koszty za zniszczenia chodników, zieleni miejskiej? Centra miast zastawione złomem że przecisnąć się nie można, to powinno wszystko być wywalone na obrzeża miast. I do centrum komunikacją miejską, ale jak polaczka janusza nauczyć szacunku do własnego kraju i liczenia się z innymi? Dlatego Polska to syf brud i smród. "Mocarstwo" europejskie.

Mieszko (gość) (gość)

Jakimś totalnym nieporozumieniem było powołanie tej formacji i nie widać końca likwidacji podobnie jak obecne wojska chorego Maciarewicza.

romulus190 (gość)

A moze straz miejska w Chorzowie zajmie sie samochodami parkujacymi na chodnikach w miejscah gdzie pieszy musi lamac przepisy ruchu drogowego i zamiast chodnikiem musi isc ulicą np Omankowska

Basia (gość)

Czy ktoś słyszał żeby kiedykolwiek został ukarany sędzie albo prokurator no własnie te osoby są nadludźmi nigdy nie popełniają wykroczeń prawda ?

Mieszkaniec (gość)

S.M. w Chorzowie ściąga kasę na potęgę bo kasa Chorzowa dzięki działalności Kotali jest pusta, ale ściągają kasę tylko od ludzi spokojnych. Do akcji mniej bezpiecznych w ogóle się nie włączają.

Krysia (gość)

Więcej SM na ul. Obywatelskiej, Krupińskiego,Hallera, Orzegowskiej w Bytomiu, tam masa bezmózgowców zniszczyła i rozjeździła (na ul. Obywatelskiej wzdłuż przedszkola dosłownie zgnoiła pas zieleni) , bezwględnie karać bezmózgich kierowców stawiających swój złom byle gdzie i byle jak, niszczą wszystko a to jest wysoka szkodliwość społeczna czynu, każdy skrawek zieleni czy chodnika jest zastawiony śmierdzącym złomem bo on "musi tam parkować", żeby się nie zmęczył i nie musiał przejsć dalej jak 20m do bloku, banda idiotów i d.ebili, dlatego ten kraj tak wygląda jak wygląda, zero liczenia się z drugim człowiekiem, pieprzone polactwo. Na ul. Krupińsiego na chodniku zrobiono sobie parking, czasem jest mniej jak 0,5m żeby się przecisnąć. Gdzie jest Bytomska SM?

rokka (gość)

Kasujcie darmusów których stać na drogie auta, a nie stać na 2 zł za parking. Gamonie potrafią stawiać swoje kolubryny nawet na chodnikach czy pasażach mimo że niedaleko jest wolny parking. Kasujcie ich bezwzględnie!

gość (gość)

Straż miejska nie działa tylko na podstawie kodeksu ds. wykroczeń, a tym samym ma obowiązek wyłącznie karanie kierowców, co od wielu wielu wielu lat to robi i tylko to robi, bo jest to najłatwiejsza czynność, którą najprościej jest wykonać osobom, które się nie dokształcają, a mają taki obowiązek, o czym mówi ustawa o strażach gminnych i miejskich, a tym samym mają obowiązek znać przepisy i to dokładnie, na podstawie których powinni działać, a nie działają, bo strażnikom się nie chce, potwierdza to zdjęcie nr 5, "ręce w kieszeni ", co świadczy o podejściu do służby. Poza tym, straż miejska karze kierowców, za wykroczenia, których nie było, co jest oszustwem, ale....."wybrańcy narodu", nie dopatrują się w tym jakiegoś przestępstwa.. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI Z DNIA 17.11.2003:, jasno określa zadania straży miejskiej, która w większości miast i gmin jedynie wozi d......, udając, że nie ma nic, co by wymagało ich "interwencji", bo przecież, co można zobaczyć z samochodu, chyba dziewczyny w mini.......Straż miejska jest najsłabszą organizacją mundurową, a swym działaniem, nie różni się od poziomu intelektualnego z ochroną.