(© powiat pszczyński)

Starosta pszczyński, Paweł Sadza, członek zarządu, Grzegorz Nogły i burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol podpisali umowy o współpracy finansowej. Samorządy wspólnie sfinansują kolejne etapy budowy i remontu chodników przy drogach powiatowych w Pszczynie.

Powiat pszczyński i gmina Pszczyna wspólnie zrealizują piąty już etap budowy chodnika przy ul. Batalionów Chłopskich w Pszczynie. Roboty obejmą budowę kolejnego odcinka chodnika ze zjazdami, budowę kanalizacji deszczowej i odtworzenie fragmentu nawierzchni jezdni. Szacunkowy koszt zadania to niemal 85 tys. zł

Samorządy podzielą się także kosztami remontu chodnika przy ul. Katowickiej w Pszczynie. Będzie to drugi etap tego zadania. Wyremontowany zostanie ok. 135-metrowy odcinek chodnika wraz ze zjazdami i skrzyżowaniami na odcinku od szkoły w kierunku przejazdu kolejowego. W planach jest też wymiana krawężnika drogowego oraz odtworzenie fragmentu jezdni. Szacunkowy koszt inwestycji to niemal 80 tys. zł.

Oba zadania powiat i gmina sfinansują po połowie. Teraz, gdy samorządowcy podpisali już umowy o współpracy finansowej, Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie ogłosi przetarg. O ile uda się wyłonić wykonawców, obie inwestycje mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.
(Powiat Pszczyński)

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!