Od 29 lipca do 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą czeka nas wiele spotkań ze znanymi postaciami polskiego życia artystycznego i publicznego. Będą też warsztaty i Wioska Policyjna.

Zobacz też: Przystanek Woodstock 2015. Kto zagra? Kiedy Woodstock? Sprawdź program Przystanku - INFORMATOR

Akademia Sztuk Przepięknych to od wielu edycji imprezy miejsce ważnych spotkań i rozmów. Tam właśnie Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Leszek Balcerowicz opowiadali o losach Polski, a Tomasz Lis, Monika Olejnik i Tomasz Sekielski spierali się na temat dziennikarzy i dziennikarstwa. Zjawili się tam też Dorota Masłowska, Janusz Głowacki i Jerzy Bralczyk, którzy opowiadali o języku i jego roli w dzisiejszym świecie.

Powiązane: Woodstock 2015: Pokojowa Wioska Kryszny [KONCERTY, PROGRAM]

Pierwszym rektorem ASP był Zbigniew Hołdys. W Akademii Sztuk Przepięknych prowadzono już dyskusje na temat religii, wolności czy poświęcenia.

W trakcie Akademii Sztuk Przepięknych na Woodstocku 2015 prowadzone będą warsztaty filmowe z Ewą Pytką, gitarowe i ceramiczne. Nie zabraknie akcji edukacyjno-badawczej na temat żywienia, ruchu i stylu życia. Będę także wioski ASP: Himalayan Camp Polish Outdoor Group, Instytyt Globalnej Odpowiedzialności , Parki Narodowe i Wioska Policyjna. Oprócz tego czekają na nas mobilna wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy pokazy polskiego kina niezależnego.

Akademia Sztuk Przepięknych 2015 - program, goście:

29 lipca, Kasia Kowalska

30 lipca, Tymon Tymański, Janina Ochojska i ks. Jan Kaczkowski, dr Irena Eris

31 lipca, Rafał Sonik, Maria Rotkiel, Marcin Iwiński

1 sierpnia, Teatr 6.Piętro, Aleksander Doba

Inni goście będą jeszcze ogłoszeni. Z całym programem możemy zapoznać się na oficjalnej stronie Akademii Sztuk Przepięknych Woodstocku 2015.

Zobacz: Przystanek Woodstock 2015 - Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP, opowiada o przygotowaniach do imprezy:


Źródło: gazetalubuska.pl/X-News

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!