Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warsaw Improv Festival 2017. Trzy dni z teatrem improwizowanym z całego świata [PROGRAM]

red.
Warsaw Improv Festival 2017. Trzy dni z teatrem improwizowanym z całego świata [PROGRAM]
Warsaw Improv Festival 2017. Trzy dni z teatrem improwizowanym z całego świata [PROGRAM] Ewelina Wójcik
Warsaw Improv Festival 2017 to historyczna, pierwsza edycja festiwalu improwizacji teatralnej w Warszawie, która potrwa od 23 do 25 lutego. Przez cztery dni miłośnicy tej dziedziny komedii oraz osoby zainteresowane teatrem będą miały okazję wziąć udział w warsztatach z instruktorami z USA i Słowenii, a wieczory spędzić w Klubie Komediowym, oglądając najlepsze polskie i światowe grupy teatru improwizowanego.

- Warszawa od kilku lat staje się improwizacyjnym sercem Polski – wyjaśnia Paweł Najgebauer, jeden z organizatorów festiwalu ze Szkoły Impro. - Co miesiąc otwieramy kolejne kursy improwizacji. Jest to sztuka, która wyzwala energię, kreatywność i usatysfakcjonuje wszystkich, którzy nie wiedzą, co zrobić ze swoją niepokorną naturą. Dlatego WIFe 2017 to wyjątkowe wydarzenie, bo improwizacji można spróbować w praktyce, czyli na warsztatach, jak i oglądając różnorodne, chociaż wszystkie improwizowane, spektakle.

Gośćmi honorowymi pierwszego warszawskiego festiwalu będą Jason Shotts i Colleen Doyle – para improwizatorów z Los Angeles, występująca i ucząca w Teatrze iOWest. Ich talent, wiedza oraz styl mogą oczarować każdego – nawet osoby, które pierwszy raz przyjdą zobaczyć tworzony na żywo spektakl bez scenariusza w wykonaniu dwóch osób. Historie przez nich kreowane wzruszają, bawią, wciągają do ostatniej minuty. - Mamy szczęście, że ten utalentowany duet przyjedzie do Polski, są dla nas wzorem – wyjaśnia Najgebauer. Shotts i Doyle będą prowadzić także warsztaty w czasie festiwalu.

Kto jeszcze wystąpi na scenie Klubu Komediowego? Związani z nim artyści – grupy impro takie jak: Klancyk, Hofesinka, Hulaj, Hurt Luster, Humbuk, projekty improwizowane – Sobota wieczór, Muzyczne chwile, Sufin/Młynarski, wrocławski duet Dwaj panowie, grupy węgierskie – Momentán i Enzo oraz grupa ze Słowenii – Iglu.
- To tylko stereotyp, że każda improwizacja jest taka sama. Eksplorujemy różne style, wymyślamy formaty, pewne ramy, w których musimy zamknąć nasze historie, mamy różne energie i składy. Naprawdę nic, co widzowie zobaczą na scenie, już nigdy się nie powtórzy – dodaje Paweł.

Dlaczego warto wziąć udział w pierwszym warszawskim festiwalu improwizacji? Jest wiele powodów. To pierwsze święto niezależnej komedii. Wszystko będzie odbywało się po angielsku, więc będzie można zobaczyć wcześniej oglądane grupy w nowej odsłonie i poznać międzynarodowe środowisko. W planie warsztaty, spektakle, ale także wydarzenia towarzyszące – seminaria, imprezy – od czwartku do niedzieli organizatorzy będą odkrywać przed mieszkańcami Warszawy oraz gośćmi festiwalu rożne strony improwizacji teatralnej i na pewno ich zaskoczą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto