1 marca odbyły się kolejne zajęcia na ściance wspinaczkowej organizowane przez Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”.

Tym razem grupa młodzieży doskonaliła poznane wcześniej umiejętności wspinaczkowe. Uczestnicy, którzy pierwszy raz skorzystali z możliwości udziału w zajęciach poznali podstawy asekuracji i technik wspinaczkowych. Mieli oni również kilkugodzinną możliwość praktycznego opanowywania wspomnianych technik. Jak zwykle wszyscy uczestnicy dbali o bezpieczeństwo przede wszystkim partnera na linie, jak i swoje własne. Wspinaczka jest dyscypliną, która wymaga ogromnego zaufania do partnera, z którym się wiążemy a także do własnych umiejętności asekuracyjnych.

Wszyscy uczestnicy zdają sobie sprawę z faktu, iż nawet kilkukrotna wizyta na ściance nie czyni z nich wspinaczy a poznane techniki należy rozwijać, udoskonalać i znacznie poszerzać. UKST „DIABLAK” współdziała z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej i jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się dalej rozbudzać zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży i kontynuować organizowanie tego typu zajęć. O terminie kolejnych zajęć poinformujemy jak zwykle na stronie Klubu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wyjazdach organizowanych przez Klub. Najbliższy wyjazd odbędzie się w dniach 17 marca i będzie to wycieczka turystyczna w Beskid Mały.

Szczegóły wyjazdu znajdują się na stronie Klubu www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!