Sporym echem w Europie odbił się tydzień grecki w Lidlu - a wszystko za sprawą... usuniętych krzyży z wizerunku greckiej świątyni, na opakowaniach produktów własnej marki Eridanous.

Niemiecka sieć sklepów Lidl z okazji tygodnia greckiego wypuściła serię produktów pochodzących z tego kraju - w ramach którego można było zakupić greckie produkty pochodzące z własnej marki sklepu Eridanous. Były to m.in. słodycze, sery czy oliwa.

Na ich opakowaniach można zobaczyć typowy grecki krajobraz z kopułami prawosławnych świątyń, a dokładnie z wizerunkiem białego kościółka na wyspie Santorini - i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie drobny acz dla wielu dość istotny szczegół. Otóż w oryginale kopuła świątyni opatrzona jest krzyżem, natomiast na opakowaniach produktów krzyż zniknął.Sprawa wyszła na jaw dzięki spostrzegawczym internautom, którzy dali wyraz swojemu oburzeni na oficjalnym fanpagu Lidl Polska.

Lidl dość szybko zareagował. Na swoim fanpagu w odpowiedzi na jeden z komentarzy ws. usuniętych krzyży napisał - że opakowania tej marki wielokrotnie zmieniały swój wygląd, a przy kolejnych projektach zmian uwagi internautów dotyczące powrotu krzyża zostaną wzięte pod uwagę. Lidl Polska dodał też przeprosiny za ewentualne urażenie odbiorców.

Nie tylko w Polsce

Jak się okazuje, Lidl usunął krzyże na opakowaniach Eridanous również w Austrii i Niemczech.

Również tam Lidl przeprosił za całą sytuację: Nigdy naszą intencją nie było reprezentowanie pozycji ideologicznych za pośrednictwem naszych produktów. Podczas ostatniej modyfikacji opakowań naszych produktów popełniliśmy błąd. Potraktujemy ten temat z najwyższą uwagą.


Jak się okazuje, piękny kościółek na wyspie Santorinima... dość często traci krzyże! I nie chodzi już tylko o Lidla. Również inni producenci zrobili to samo - kliknij w następną stronę...


Biznes

Komentarze (20)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

CHWDK (gość) (Polak)

Typowa cebula, która pewnie nawet w czasach sierpa i młota w Polsce nawet na świecie nie była. Za to murem stoi za ludźmi, w których szeregach jest ruski agent i prokurator z czasów stanu wojennego. Polska jest tak samo dla mnie jak i dla Ciebie. Nawet bardziej dla mnie, bo półgłówki temu krajowi są niepotrzebne, choć ich nie brakuje sądząc po ostatnich wyborach. Tacy też byli, są i będą a trzeba ich usuwać i to nie jest kwestia marketingu, tylko troski o resztę społęczeństwa A jak nie rozumiesz komentarzy to nie zabieraj głosu, idź do kąta i wystrugaj coś z kawałka drzewa, albo nogi umyj.

karo (gość)

Nie wyganiaj, a wygonionym nie będziesz. Mam w 'gdzieś' wszelkie religie, zabobony i ich symbole (włącznie z hitlerowską połamaną hulajnogą). Krzyż w każdej izbie i oborze czyni z ciebie lepszego człowieka? A z twojej świni, nadświnię? Jeżeli tak myślisz, nie jesteś katolikiem, jesteś pospolitym szowinistą.

Polak (gość)

Dlaczego usuwa się coś co jest, było i będzie tylko dla jakiegoś durnego Marketingu? I nie rozumiem tych lewackich durnych komentarzy-wasz czas sierpa i młota minął i nie wróci. Jak macie problem to wyjeżdżajcie z Polski, bo ona nie dla was!!!!!!

CHWDK (gość)

Jak zwykle prawilniaki i katole mają wyszczyp zadźca, uo jezuuu krzyżeee uobrażajooom... A jak już ktoś krzyż skądś zdjął to na sto procent komuch, lewak i islamista. Potem się dziwić, że ten kraj tak wygląda, skoro ma takie tępe społeczeństwo. Nie przeszło wam przez te wyprane przez czarnych katabasów mózgi, że można mieć każdą religię w poważaniu i wszystko jedno, czy islam czy buddyzm czy wreszcie chrześcijaństwo? Sam osobiście uważam, że kozojebcy nie powinni mieć prawa wjazdu do Polski, ale nie z powodu religii, którą wyznają, tylko z uwagi na fakt, iż nie chcą tutaj pracować tylko wyciągać kasę z socjalki. Wystarczająco ten kraj okradają watykańskie pachołki, a wy je pasiecie. Zacznijcie w końcu myśleć sami, otwórzcie oczy na to co się wokół dzieje. Każda religia to zło, w jej imię zginęły miliony ludzi. I zdajcie sobie sprawę, że każda złotówka wydana kościół to złotówka mniej na leczenie raka u maluchów.

Donald Trump (gość)

Kto jest wlascicielem lidla poczytajcie....lewicowo-kolorowa europa uuuuuhhhuuuuu.....nie dajmy sie zwariowac! Psycho gra trwa na Polakach badzmy soba!!!!wolny kraj kazdy kupuje gdzie chce!!!!

aaa (gość)

Niedługo Szwecja zmieni swoją flagę, na której dziś jest ogromny, żółty krzyż. Zamienią go na wielki półksiężyc z gwiazdką. Niemcy pewnie też umieszczą taki półksiężyc na swej fladze.

ela (gość)

Bardzo dobrze że usunęli. Od jutra kupuje tylko w Lidlu. Koniec z dominacją jakieś jednej religii .
A wy prawdziwi katolicy i Polacy czemu was pełno w Lidlu i Biedronce zamiast w polskich sklepach ? Dlaczego nie kupujecie na jarmarku ?
Tacy z was katolicy a czemu obrażacie i plujecie na innego człowieka ?

Krysia (gość)

Dawno juz nie kupuję w Lidlu, nie będę się dokładać do niemieckiej gospodarki sponsorującej muzułmańskie bandyckie nieroby przypływające do Europy.

ed (gość)

moze usuwali krzyz zeby nie bylo potem ze to prawa autorskie? teraz aby powiedzą ze nie ma krzyza to nie ma plagiatu