Wyjątkowo dobra przejrzystość powietrza, dobra pogoda... i takie widoki! Babią Górę czy Pilsko możemy zobaczyć często, ale Tatry - to już rzadkość. Z Katowic w Tatry w linii prostej jest ok. 100 km - a te widoczne niemal jak na dłoni.

Z waszego okna, balkonu, tarasu... też widać Tatry - podzielcie się tym widokiem z nami. Czekamy na Wasze zdjęcia. Fotografie ślijcie na maila nasdzemiasto@dz.com.pl, lub bezpośrednio do naszego panelu:

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Zdjęcia opublikujemy w tym materiale.
Z powodu silnych wiatrów, które od dwóch dni wieją na Śląsku, mieszkańcy aglomeracji mają dziś szansę podziwiać, zazwyczaj niewidoczne w naszym regionie Tatry.

Najlepszy widok jest oczywiście z wysokich wzniesień oraz wielopiętrowych budynków. To wszystko za sprawą świetnej widoczności, sięgającej do 50 km.

Z powodu idealnych warunków atmosferycznych i świetnej widoczności, z odpowiednio wysokich wzniesień oraz budynków można dziś podziwiać Tatry oraz Beskidy. Jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela stacji meteorologicznej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Katowicach jest to spowodowane silnymi wiatrami.

Chodzi tu o front chłodny, który w ciągu dwóch dni ochłodził i oczyścił nasze powietrze z wszelkich zanieczyszczeń. Wiatr rozgonił również chmury co w połączeniu z czystym niebem i słoneczną aurą daje możliwość wyjątkowo dalekich obserwacji. Katowicki IMGW cały czas monitoruje aktualną widoczność, która sięga dziś od 30 do 50km, a czasami nawet dalej.

Wiadomości

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Podaj (gość)

"Znowu chwali się pan swoimi „osiągnięciami” w:
http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/gmina-na-6/gmina-przyjazna-mieszkancom/a/chorzow-gmina-przyjazna-mieszkancom,12266575/
Panie Kotala, tyle Pan naobiecywał Chorzowianom: ponowne wydobycie węgla w Kopalni Barbara Chorzów, rewitalizacja rynku ( na razie mamy sam beton), zburzenie estakady i wybudowanie obwodnicy ( estakada jak stała tak stać będzie jeszcze długo), remont ul 3-go Maja, rewitalizacja ul. Wolności, niedawno mówił pan o 46 stacjach rowerowych, budowa stadionu dla Ruchu teraz marzy się panu tężnia solna,, Obiecał pan również wyjaśnić kradzież pieniędzy z kasy urzędu. Wiemy, że większość mieszkańców to ludzie starsi – kim trzeba być, żeby w jawny sposób oszukiwać tych ludzi swoimi nierealnymi obiecankami? Nie boi się pan kibiców Ruchu, że w w końcu pana dopadną i zrobią z panem porządek? Żeby to wszystko zrealizować, czym pan się chwali to trzeba być kimś i być jeszcze przynajmniej przez 40 lat prezydentem. Pana już teraz mają wszyscy dosyć a co dopiero trawić starucha za 40 lat !!! Dobrze będzie jak oddłuży pan Chorzów "

marek (gość)

Czy to prawda, że w geodezji jest przyjęte, że na odcinku 20 km Ziemia jest płaska? Ciekawe jaki musi być extra widok ze szczytu tej wierzy na Górkach Malobądzkich i pewnie góry w Czechach widac

obserwator (gość)

Jeśli jest jakikolwiek moderator na tym forum to proszę usuwać komentarze z wulgaryzmami.IP urządzenia oraz operator dostawcy internetu dla TOM 42 z którego wpisano komentarz jest ustalony przez Dziennik Zachodni który jest właścicielem portalu.