Sylwia Indeka mistrzynią Polski

AS
Sylwia Indeka mistrzynią Polski. Podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na stadionie olimpijskim we Wrocławiu Sylwia Indeka wygrała bieg na 1500m.

Sylwia w kategorii juniorek młodszych na dystansie 1500m była niekwestionowaną faworytką biegu. Przystępując do rywalizacji w pełni skoncentrowana, prowadząc "od startu do mety", zwyciężając uzyskując wynik 4:33,81.

Oprócz Sylwii do zawodów zakwalifikowali się: Natan Fiedeń, Klaudia Kobiór i Karolina Korny.

Natan - halowy wicemistrz Polski w biegu na 300m zajął 7 miejsce w biegu na 200m z wynikiem 22,44 ( el. 22,38) oraz z wynikem 11,33 zakwalifikował się do finału B w biegu na 100m.

Dla Karoliny Korny już awans na OOM był dużym osiągnięciem ( 800m - 2:17,05) - Karolina ostatecznie zajęła 19 miejsce uzyskując wynik 2:23,01.

Najmłodsza z reprezentantek, podobnie jak Natan ubiegłoroczna młodziczka, Klaudia Kobiór startowała na najtrudniejszym dystansie 2000m przez przeszkody. Klaudia odważnie biegła znajdując się w pierwszej ósemce. Zabrakło jej sił na pokonanie w dobrym tempie ostatniego rowu z wodą i przeszkody na ostatniej prostej - Klaudia zajęła 16 miejsce z wynikiem 6:48,59.

Zawodnicy LKS Pszczyna zdobyli 21 pkt co dało 49 w ogólnej klasyfikacji klubów (ponad 280 sklasyfikowanych klubów), natomiast w klasyfikacji województw Śląsk zajął 4 miejsce.