(© Katarzyna Granda)

W minioną sobotę w pszczyńskim skansenie obchodzono Europejskie Dni Dziedzictwa. Z tej okazji odbyło się tu również "Święto rękodzielników".

Przez cały dzień na terenie skansenu można było oglądać piękne rękodzieło. Odbywały się tu również liczne warsztaty. Chętni wzięli udział w warsztatach plecionkarskich prowadzonych przez Serfenta - Stowarzyszenie/Association. Powodzeniem cieszyły się również warsztaty wyplatania wianków. pszczelarskie oraz zielarskie. najmłodsi goście skansenu szczególnie chętnie udzielali się w trakcie warsztatów artystycznych.

Spora atrakcją był również pokaz kowala. W XIX - wiecznej kuźni z Goczałkowic można było przyjrzeć się pracy kowala. Ponadto była możliwość zwiedzenia skansenu z przewodnikiem.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: