Jak dobrze znasz ortografię? Jak dobrze znasz ortografię?

Jak dobrze znasz ortografię? (© 123 RF)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Obcokrajowcy mają z nią nie lada problem. Jak się okazuje Polacy też.

Ortografia to twardy orzech do zgryzienia. Sprawdź, jak dobrze znasz zasady pisowni.

JAK DOBRZE ZNASZ ORTOGRAFIĘ? KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO QUIZU!


Czytaj także

  Komentarze (15)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  jaklop49 (gość)

  Ja myślałem, że quiz dotyczy języka polskiego a nie słów obcych, które można pisać nawet "fonetycznie". Przykład: Szekspir a nie Shakespeare (jeśli się pomyliłem, to sorry!)

  baby do garów! (gość)

  "Obcokrajowcy mają z nią nie lada problem. Jak się okazuje Polacy też."

  Pseudo-dziennikarki z tego portalu również.

  beata (gość) (Lepper miał jednak rację )

  Targowica ciągnie się za Polaczkami klątwą,już dawno sprzedali Polskę a że historia kołem się toczy sprzedają dalej........Reasumując w brew pozorom komuna zrobiła dla Polski najwięcej.............Ponieważ przez 25 lat pseudo wolności pajace lenie i nieuki zrujnowali sprzedali i położyli na łopatki gospodarkę pozamykali zakłady pracy skazując ludzi na BIEDĘ.

  Lepper miał jednak rację (gość)

  Rocznica bitwy pod Grunwaldem a Niemcy dalej budują nowe lidle, Rosmany itp. Podbój Polski trwa......

  Afera w Instytucie Filologii Obcych AJD w Częstochowie (gość)

  autorzy NIE ISTNIEJĄCEJ uchwały na AJD też mają kłopoty z ortografią, bo piszą bez kropek, bez przecinków i z bykami

  xyz59 (gość)

  Regulamin SKNERUSA 13.9. Wszelkie spory wynikłe w związku z Regulaminem będą rozstrzygane przede wszystkim polubownie. Do sporów ma zastosowanie prawo Republiki Panamy.1.3.3. Operator - GAMBID CORP. incorporated under Panamanian Laws, Registration Number 155592513, Calle 49, Cas 2, Bella Vista, Ciudade de Panama Warto kupować ?

  M. (gość)

  Złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy. Co do Baby-Jagi to wersja z myślnikiem jest poprawna, a w książkach wiele razy już spotkałam się z błędną pisownią. Jeśli chodzi o wyrażenie 'po ponad półgodzinnej przerwie...' to wszystko zależy od znaczenia; w tym znaczeniu, który pan/Pani przytoczył/a właściwe jest zapisanie osobno, ale jeśli chodzi o wyrażenie z quizu - poprawna jest pisownia łączna. Odsyłam do Wielkiego Słownika Ortograficznego pod red. prof. E. Polańskiego. W tym quizie nie ma błędów.

  Ryś (gość)

  Panie(Pani) AG ,jesteś chyba obcokrajowcem albo często opuszczałeś lekcje języka polskiego w podstawówce albo skończyłeś Uniwersytet prywatny na wydziale "dziennikarstwo". Twoje teksty które tu umieszczasz zresztą i twoich kolegów po "fachu" są beznadziejne!

  Redakcja (gość) (kozieł)

  Polecamy prześledzić:
  http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1327:rymoliryktando&catid=82:przedsiwzicia-promujce-polszczyzn
  Pozdrawiamy,

  oruniak (gość)

  Quiz dla takiego kretyna co to gow...wydumal...duzo bledow i nie polskie wyrazy-nie maja nic wspolnego z "polska ortografia"

  kozieł (gość)

  tak czy inaczej w quizie są dwa błędy:

  1) Poprawna pisownia to Baba Jaga (a nie Baba-Jaga) - otworzyłem nawet bajkę i sprawdziłem ;)
  2) ponad trzyićwierćgodzinnej - pisownia na zasadzie 'po ponad półgodzinnej przerwie...'