Śląskie: Burze z silnym wiatrem. Sprawdziły się ostrzenia IMGW - od 13:00-14:00 nad woj. śląskim przechodzą burze z silnymi wiatrami. Na ten moment na szczęście nie mamy informacji o tym, żeby ktoś ucierpiał.

AKTUALIZACJA

Jednym z powiatów w woj. śląski, który najbardziej ucierpiał jest powiat zawierciański. W Zawadzie Pilickiej wiatr wyrywał drzewa i zrywał linie energetyczne.-zobacz więcej zdjęć z powiatu zawierciańskiego.

Śląskie: Burze z silnym wiatrem - zerwane dachy, zniszczone drzewa i linie energetyczne [ZDJĘCIA]

- Mamy pełne ręce roboty. Na szczęście są to głównie powalone drzewa. W sumie otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń. W samym Rybniku jest mało zdarzeń, najwięcej w ościennych gminach powiatu rybnickiego - powiedział DZ przed chwilą dyżurny rybnickiej straży pożarnej.

Choć w Rybniku nie ma poważniejszych uszkodzeń, to i tak część mieszkańców jest bez prądu. W tym m.in. dzielnica Chwałęcice.

Gorzej wygląda sytuacja w Rydułtowach w pow. wodzisławskim - tam m.in.wiatr zerwał dach. W mieście jest wiele powalonych drzew i zerwanych linii energetycznych - zobacz więcej zdjęć z Rydułtów.Droga miedzy Rydułtowami a Pszowem zablokowana.

W powiecie zawierciańskim największe straty przyniosły w Dzwono-Sierbowicach. Tam silny wiatr zerwał dach szkoły podstawowej. W wielu miejscach w powiecie, strażacy musieli usuwać powalone przez wiatr drzewa.
Zobacz jakie straty wyrządziła burza w pow. zawierciańskim - KLIKNIJ!W Częstochowie dzisiejszy porywisty wiatr łamał i powalał drzewa, a także zrywał linie wysokiego napięcia. Strażacy mają pełne ręce roboty.

W Gliwicach wiatr również przewracał drzewa - m.in. na ul. Zygmuntowskiej:


A jak u Was? Czy przez Waszą miejscowość też przechodziła burza? Są jakieś straty? Czekamy na komentarze i maile - piszcie na dz24@dz.com.pl, lub wysyłajcie zdjęcia korzystając również z naszego panelu:

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Wcześniej pisaliśmy:
IMGW: Silne burze z gradem w woj. śląskim - ostrzeżenie II stopnia

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Krakowie ostrzega przed możliwością wystąpienia silnych burz z gradem na terenie woj. śląskiego [stopień zagrożenia drugi, w trójstopniowej skali]. Ostrzeżenie obowiązuje w sobotę od godz. 14:00 do godz. 23:00.

Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie 50
mm, oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie opady gradu.

GDZIE JEST BURZA: BURZOWA MAPA EUROPY

Czytaj także

  Komentarze (6)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  m (gość)

  Co to znaczy "Sprawdziły się ostrzenia IMGW" ? CO ostrzy IMGW? I co to jest IMGW? Od zawsze był IMiGW.

  kogut (gość)

  No a kapelonkowie to gdzie ??? Jak jest burza to powinne łogacić te wieże kościelne modlitwami by wiaterek ich nie rusył. Za nase sie modlom by sie nom wsyckim żyło dobrze a swojego nie upilnujom ?. Niech jednak pilnujom swego bo nom i tak PiSda jak sie dorwie do koryta

  Meteorolog (gość)

  W dniu 25 lipca zdjęcia satelitarne nie pokazują aby nad Śląskiem miały być burze.
  Może jest to dmuchanie na zimno?

  Dexter

  Czyli zaś będą jaja z internetem w MNI, a że obecnie dzieją się z nim rózne cuda, to nie jest wykluczone, że będzie jeszcze coś.

  Roman (gość)

  W tej chwili burze są na mazurach w Czechach i południowych Niemczech.
  Wszystko to widać na Blitzortung.org