Policjanci z Pszczyny ustalają okoliczności dwóch ostatnich pożarów. Wtorkowego w Krzyżowicach, gdzie spłonęła rybaczówka i poprzedzającego go o dzień pożaru budynku gospodarczego w Golasowicach. Trwa szacowanie strat. To już kolejne pożary w przeciągu ostatnich, tak niezwykle upalnych dni.

Informacja o pożarze dotarła do straży pożarnej o godz. 15:15. W chwilę później informację o palącym się budynku gospodarczym przekazano dyżurnemu pszczyńskiej jednostki policji.

Według opinii strażaków nie było zagrożenia dla innych obiektów. Akcję gaśniczą zakończono po przeszło dwóch godzinach. Brało w niej udział 5 zastępów straży pożarnej. Nie obyło się bez pracowników pogotowania energetycznego, którzy zajęli się odłączeniem prądu.Teraz policjanci będą ustalać, jak do niego doszło.

Dzień wcześniej spalił się inny budynek gospodarczy. W Golasowicach około południa płomienie pojawiły się na ul. Kraszewskiego, w jednym z tamtejszych domostw. Palił się dużych rozmiarów budynek gospodarczy i były zagrożone inne zabudowania. Szybko i sprawnie przeprowadzona akcja gaśnicza uchroniła sąsiednie budynki.

Wezwane na miejsce pogotowie udzieliło pomocy 63- letniemu mężczyźnie, ale na szczęście obyło się bez potrzeby hospitalizacji. W dalszej fazie akcji strażacy rozebrali spaloną konstrukcję budynku, przelali wodą nadpalone materiały i zabezpieczyli pogorzelisko przed dostępem osób postronnych. Po przeszło godzinnej akcji, w której wzięło udział 8 zastępów straży pożarnej, swoje czynności mogli podjąć policjanci. I w tym przypadku mundurowi badają co było przyczyną tak nagłego pożaru.

POLICJA APELUJE Przy tak wysokich temperaturach nie trudno o pożar. Bądźmy więc rozważni i ostrożni podczas codziennych obowiązków, czy wakacyjnego wypoczynku.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!