Burze i ulewy, które wystapiły nad woj. śląskim w ten weekend dokonały sporo zniszczeń. Trwa liczenie strat

Nad Ustroniem przeszły ulewy z gradobiciem a także bardzo silnym wiatrem, który poprzewracał stoły, krzesła oraz parasole na rynku i stragany z pamiątkami - pisze nasz Czytenik Kacper Maniura, który przesłał zdjęcia na DZ24@dz.com.l

W sobotę nad Rybnikiem znów przeszła burza, a w mieście wciąż nie uporano się ze skutkami poprzedniej nawałnicy. Strat jest sporo. Strażacy zaliczyli około 50 wyjazdów, połamane były drzewa, zerwane linie energetyczne. Ze szkodami uporano się szybko.

Na granicy Sosnowca z Katowicami burza spowodowała zaladnie ruchliwej trasy dk86. Efekt? Przez prawie 2h nie dało się dojechać z Zagłębia do Katowic. Tworzyły się gigantyczne korki.

Zaledwie kilkuminutowa nawałnica, która przeszła ok. godz. 20 przez Lubliniec wyrządziła sporo szkód. Strażacy usuwają powalone konary drzew i gałęzie zalegające na drogach.

Wystarczyło dwadzieścia minut, by rodzina mieszkająca w Ciścu, małej miejscowości w powiecie żywieckim, straciła dach nad głową. I to dosłownie. W okolicach Ciśca i Węgierskiej Górki przeszła trąba powietrzna, która niszczyła wszystko, co napotkała po drodze. W kolejnych ośmiu domach dachy zostały uszkodzone. Rynnę zerwało z tamtejszego kościoła.

W Gilowicach dom stanął w płomieniach po tym, jak trafił w niego piorun. - Zgłoszenie o pożarze dostaliśmy o godz. 14. Od razu skierowaliśmy do akcji trzy zastępy z naszej jednostki. W gaszeniu pożaru udział brał też jeden zastęp z OSP Rychwałd i dwa z JRG Żywiec - wyliczają strażacy z OSP Gilowice. Akcja gaśnicza zakończyła się po godz. 16.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!