Pogrzeb Tomasza Tomczykiewicza: W czwartek odbył się w Pszczynie pogrzeb posła Tomasza Tomczykiewicza. W pogrzebie uczestniczyli m.in. Ewa Kopacz i Donald Tusk. Ceremonię pożegnalną odprawił abp Damian Zimoń. Zobacz zdjęcia...

Pogrzeb Tomasza Tomczykiewicza [ZDJĘCIA]. W Pszczynie żegnają posła m.in. Ewa Kopacz i Donald Tusk [ZDJĘCIA]W czwartek, w Pszczynie, odbył się pogrzeb zmarłego z soboty na niedzielę w szpitalu w Katowicach posła PO Tomasza Tomczykiewicza. Pszczyna to rodzinne miasto Tomczykiewicza. Tu zaczynał swoją karierę.Przypominamy: Tomasz Tomczykiewicz urodził się w 1961 r. w Pszczynie. Był absolwentem Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej na Politechnice Krakowskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. W 1998 r. został radnym Sejmiku Województwa Śląskiego i burmistrzem Pszczyny. Od 2001 r. nieprzerwanie Poseł na Sejm RP. W latach 2011-2015 pełnił stanowisko wiceministra gospodarki. Od wielu lat kierował śląską Platformą Obywatelską.

Na parterze Starostwa Powiatowego w Pszczynie została wystawiona księga kondolencyjna, do której można wpisywać kondolencje w związku ze śmiercią Tomasza Tomczykiewicza. Księga kondolencyjna została wystawiona przy Punkcie Obsługi Klienta przy głównym wejściu do budynku przy ul. 3 Maja 10.

Do księgi kondolencyjnej można się też wpisywać w Urzędzie Miejski w Pszczynie. Księga znajduje się w holu przy główmy wejściu do urzędu, kondolencje można wpisywać w godzinach pracy urzędu.

Pogrzeb Tomasza Tomczykiewicza [ZDJĘCIA]. W Pszczynie żegnają posła m.in. Ewa Kopacz i Donald Tusk

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

Zawsze wydawało mi się, że mówi się i pisze kondukt pogrzebowy, a nie korowód. Korowód nieodparcie kojarzy mi się z odpustem (barwny korowód dożynkowy - tez taką formę pamiętam).

heniek (gość)

Już naprawdę nikt poważny nie stosuje tych tanich chwytów z reklamami zasłaniającymi strony, których się nie da zamknąć, bo krzyżyk chowa się pod górnym paskiem. Obciach. Efekt jest taki, że arttykułu na teno którym chciałem poczytaćt idę szukać gdzie indziej.