Myślisz, że znasz wzory chemiczne? Myślisz, że znasz wzory chemiczne?

Myślisz, że znasz wzory chemiczne? (© 123 RF)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Byliście dobrzy z chemii? Przekonamy się? Sprawdźcie, ile symboli pierwiastków znacie. Zapraszamy do rozwiązania quizu.


Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  annnkar (gość)

  beznadziejny ten quiz, na pewno nie ma nic wspólnego z wiedzą o chemii, tylko z wiedzą o tablicy Mendelejewa

  BOLO (gość)

  Polscy chemicy są najlepsi na świecie. Pamiętam, że szwedzcy naukowcy w profesjonalnym laboratorium nie byli w stanie wyprodukować 100 % amfetaminy. Przyjechali do Polski i zobaczyli że można! Do tego nie w jakimś profesjonalnym laboratorium, ale w zwykłej szopie metodą chałupniczą.

  kkklux (gość)

  Zadania na poziomie 1. semestru 1. klasy gimnazjum. Wiedza encyklopedyczna, którą w każdej chwili można uzupełnić. Bo po co zwykłemu, szaremu obywatelowi, który nie ma zawodowej styczności z chemią, układ okresowy wyryty na pamięć. Zróbcie raczej quiz ze znajomości symboli "E" dodatków do żywności :)

  dlaczego nie zdziwiony ? (gość)

  Nie "wzory chemiczne pierwiastków" tylko ich symbole. Wzory chemiczne dotyczą związków chemicznych. Są one kombinacją symboli pierwiastków i ewentualnie cyfr.