Gra Niebieski Wieloryb [Blue Whale Challenge] która do tej pory zabiła ok. 130 nastolatków w Europie, dotarła również do Polski! W ostatnim czasie już kilkanaście dzieci samookaleczyło się, wykonując śmiertelnie niebezpiecznej zadania. W ostatnim czasie do szpitala trafiły min. dziecko z Gliwic i z Zabrza. Materiał przeznaczony do osób pełnoletnich!

Niebieski Wieloryb - dzieci wykonują przerażające zadania. Ta gra to śmiertelne zagrożenie!

Polscy policjanci wystąpili już do serwisu społecznościowego Facebook, aby blokował informacje, w których pojawia się nazwa „Niebieski wieloryb". Kilka dni temu do szpitala trafiły dzieci ze Szczecina, w poniedziałek 15-latek z Gliwic [TUTAJ więcej o okaleczonym chłopcu z Gliwic - KLIKNIJ], natomiast wczoraj chłopak z Zabrza [Gra Niebieski wieloryb w Zabrzu - samookaleczenie się dziecka].

"Zabawy" wzięła swoją nazwę od ssaków, które – jako jedne z nielicznych – potrafią popełnić samobójstwo (w tym celu specjalnie wypływają na ląd lub płytką wodę).


Niebieski Wieloryb - skąd ta gra?

Pierwsze wiadomości o Blue Whale Challenge pojawiły się w sieci już dwa lata temu - wtedy to głośno było o niej w Rosji. Do więzienia trafił wówczas administrator jednej z grup na Vkontakte - który nakłaniał nastolatków do samobójstwa. Obecnie gra cieszy się niestety coraz większą popularnością wśród nastolatków w krajach Europy Wschodniej, w ostatnim czasie dotarła również do m.in. Polski, Anglii czy Francji.Ile dzieci do tej pory popełniło przez nią samobójstwo? Dokładna liczba jest nieznana, szacuje się, że będzie to ponad 130 osób.

To nie tylko niewinna gra. To rzeczywiste i realne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia dzieci i młodzieży, które ulegną sugestywnym zadaniom.

Niebieski wieloryb w woj. śląskim

W poniedziałek do jednego ze szpitali psychiatrycznych na Śląsku został przewieziony 15-letni mieszkaniec Gliwic. Chłopiec miał głębokie rany cięte na przedramionach. Część z nich wymagała natychmiastowego szycia. Pytany dlaczego pociął się, powiedział: „grałem w niebieskiego wieloryba“. Do sprawy odniosło się również Kuratorium Oświaty w Katowicach - czytaj więcej.

Blue Whale Challenge

Cie wiemy, co dokładnie kryje się za grą Blue Whale Challenge, dlatego w żadnym wypadku nie powinniśmy jej bagatelizować - przestrzega Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Czytaj więcej, KLIKNIJ:

Czym dokładnie jest gra niebieski wieloryb? Wywiad z Łukaszem Wojtasikiem z Fundacji Dajemy Dzieciom SiłęCzytaj także

  Komentarze (45)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Smokle (gość) (FloeeQ)

  Owszem jest:) Na początku to był fake, wykreowany przez jakiegoś youtubera (?) a teraz przeszło to do Polski i gra nabrała realnego zagrożenia:)

  gosć (gość)

  a czy znalazł ktoś link, stronkę lub cokolwiek związanego z tym wyzwaniem??? przeszukałam wszystko co możliwe nigdzie nic takiego nie ma!!!!!
  to tak jakby ktoś porozsyłał smsami lub mmsami takie listy i jak się ktoś odezwie to piszą.....
  Czy naprawdę taką głupią młodzież mamy??? nie sądzę raczej zbyt mało rozmawiamy my dorośli i nie kontrolujemy co robią dzieci...można im pozwolić na wiele ale kontrola musi być i rozmowa!!!!a My dorośli za szybko traktujemy 14-15 latków jak dorosłych...i dla świętego spokoju nie kontrolujemy....

  igła (gość)

  to wszystko winni media! gadaja o tym w tv, radiu, chyba celowo, by takie głabiaste bahory zaciekawione zainteresowały sie tym, czyli to taka selekcja w białych rekawiczkach? akurat mam gdzies, ze debilstwo same sie wyplewi ale winni sa i to widac

  Albert (gość) (Olo)

  i bardzi dobrze trzeba to nagłaśniać trzeba przede wszystkim namierzyć autorów i do pierdla z nimi na dożywotkę za takie pomysły, a te dzieciaki w tych czasach co za pokolenie słuchają co im jakiś bydlak przez internet nadaje, w moich szkolnych czasach to było nie do pomyślenia wystarczy im dzisiaj powiedzieć żeby w ogień w skoczyli i skalają czasy kiedy ulica chowała były bezcenne bo te w których robi to internet [komputer] jest tragedia wielka