Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koleje Śląskie z wzrostem liczby przewiezionych pasażerów w 2017 roku

tos/mat.prasowe
mat.prasowe
Większa liczba przewiezionych pasażerów, nowe składy i nowe połączenia, w tym to do Zakopanego - tak rok 2017 podsumowują Koleje Śląskie. Regionalny przewoźnik wskazuje, że to efekt przede wszystkim poprawy komfortu podróży i oferty handlowej, ale także wynik podjętych przez spółkę działań o charakterze promocyjnym, a wyjątkowo skuteczne okazały się te skierowane do studentów.

Pociągi Kolei Śląskich obsługują połączenia na liniach z Gliwic do Częstochowy, z Katowic do Tychów Lodowiska, Zwardonia, Wisły Głębce, Chałupek, Raciborza, Oświęcimia i Lublińca, a także z Częstochowy do Lublińca, Pszczyny do Rybnika i Raciborza do Chałupek.

W 2017 roku Koleje Śląskie przewiozły ponad 15,7 mln pasażerów. Z usług przewoźnika skorzystało więc o ponad 420 tysięcy osób więcej niż rok wcześniej.

– Każdego dnia przewoziliśmy średnio o ponad 1100 osób więcej niż rok wcześniej. To może oznaczać również prawie tyle samo samochodów mniej na ulicach i parkingach. Te liczby bardzo nas cieszą. Wskazują nam, że idziemy w dobrym kierunku, a jednocześnie mobilizują do dalszej ciężkiej pracy – mówi prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges.

Miesiącem, w którym z pociągów KŚ skorzystało najwięcej podróżnych i jednocześnie w którym odnotowano największy wzrost względem analogicznego okresu z ubiegłego roku był październik.
– Jestem przekonany, że jest to efekt wprowadzonej i skutecznie realizowanej przez nas akcji promocyjnej w ramach kampanii „2017 – Rok Studenta w Kolejach Śląskich”. W tym miesiącu bowiem umożliwiliśmy studentom zakup biletu miesięcznego za złotówkę. Po danych statystycznych wiemy, że cel został osiągnięty, bo duża część żaków została z nami na kolejne miesiące – zarówno w listopadzie jak i w grudniu 2017 roku mieliśmy więcej klientów, niż pod koniec 2016 – tłumaczy Wojciech Dinges.

Przedstawiciele przewoźnika kolejowego zwracają także uwagę, że mieszkańców województwa śląskiego może do kolei przyciągać rozbudowywana oferta handlowa. Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wprowadzono m.in. takie bilety jak „10 godzin po sieci” wraz z wersją rowerową czy też trzy wersje EKObiletów Pociąg/Tramwaj/Autobus.

– Po upływie pewnego czasu i zaznajomieniu się pasażerów z naszymi nowymi propozycjami możemy stwierdzić, że bogactwo wyboru w tym przypadku przysparza wszystkim korzyści, tj. pasażerom daje dodatkowe możliwości wyboru, a transport publiczny ma więcej podróżnych – mówi Wojciech Dinges. – Na wzrost liczby podróżnych wpływ mają także nasze działania promocyjne, nowa trasa do Zakopanego oraz nowe kanały sprzedaży przez aplikacje SkyCash oraz e-Podróżnik – wymienia Wojciech Dinges.

– Rok 2017 był dla Kolei Śląskich czasem istotnych zmian. Zakończyła się przeprowadzka całej firmy do wyremontowanej bazy w Katowicach, przedłużyliśmy umowę przewozową na rzecz Województwa Śląskiego do końca 2030 roku, rozpoczęliśmy odbiory nowych pojazdów typu ELF2, które już teraz cieszą podróżnych i nas samych – wylicza Wojciech Dinges. – Wiele wyzwań jeszcze przed nami, chociażby w zakresie utrzymania czystości zewnętrznej naszych pojazdów, ale mam nadzieję, że trend w zakresie pozytywnych zmian uda się utrzymać – podsumowuje.

Z dwudziestu jeden zamówionych nowych Elfów Koleje Śląskie użytkują trzy pojazdy trójczłonowe i dwa dwuczłonowe. Opóźnia się dostawa dwóch pojazdów czwórczłonowych (zamiast nich kursują jednostki EN57 w barwach Kolei Mazowieckich) oraz dwóch dwuczłonowych (w zamian kursują pociągi typu 14WE).

- Przez minione 12 miesięcy Koleje Śląskie udowadniały swoją przydatność i rolę dla całego regionu, jak i jego mieszkańców. Spółka pokazała też, że cały czas się rozwija. Właśnie rozpoczęła się procedura uzupełniania nowoczesnego taboru, który jest też jednym z elementów walki z niską emisją. Do tego dochodzą liczne akcje nakłaniające uczniów, studentów, czy kierowców do korzystania z połączeń kolejowych. I trzeba przyznać: robią to coraz skuteczniej. Dobrze, że szefostwo Kolei Śląskich nie spoczywa na laurach i wyznacza na najbliższy rok równie ambitne cele. Jestem przekonany, że je również zrealizują z korzyścią dla nas wszystkich - przekonuje Wojciech Saługa, marszałek Województwa Śląskiego.

A jak Wy oceniacie pracę Kolei Śląskich? Zapraszamy do wyrażania opinii w komentarzach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myslowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto