Po słonecznych kilku dniach, czeka nas deszczowy wtorek. IMGW wystosowało ostrzeżenie I stopnia ws. intensywnych opadów deszczu dla woj. śląskiego. Na wielu rzekach w woj. śląskim, wody osiągnęły już stany wysokie.

Intensywne opady deszczu w woj. śląskim. IMGW ostrzega!

IMGW prognozuje wystąpienie opadów deszczu w woj. śląskim okresami o natężeniu umiarkowanym - wysokość opadów wyniesie od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 35 mm. Wieczorem 11 września możliwość burzy.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 20:00 w poniedziałek 11 września, do godz. 20:00 we wtorek 12 września.

Wysokie stany rzek w woj. śląskim [stan na godz. 8:00]
Wystarczyło kilkanaście godzin opadów i wiele rzek w woj. śląskim osiągnęło już stany wysokie, a na jednym z wodowskazów nawet ostrzegawcze!

Stan ostrzegawczy zanotowano na rzece Gostynce w Bojszowach: stan wody 189 cm i trend rosnący [stan ostrzegawczy jest tutaj od 170 cm, natomiast alarmowy od 230 cm].

Stany wysokie wskazują wodowskazy m.in. w Istebnej na Olzie, w Wiśle i w Ustroniu na Wiśle, w Cięcinie na Sole, w Żabnicy na Żabniczance, w Łodygowicach na Żylicy, w Mikuszowicach i Bestwinie na Białej, w Pewli Małej na Koszarawie, w Czechowicach-Dziedzicach na Iłownicy, w Sosnowcu na Brynicy.

Pogoda na 12 września + 2 kolejne dni

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!