(© mat. prasowe artysty)

Cieszący się w Polsce ogromną popularnością solowy projekt Chrisa Cornera wraca do naszego kraju. 30 listopada wystąpi w Warszawie na jedynym w Polsce koncercie i zaprezentuje swój najnowszy album "Metanoia".

Koncert IAMX
Warszawa, Stodoła
30 listopada 2015


Projekt IAMX ujrzał światło dzienne wraz z wydaniem w 2004 roku debiutanckiego krążka "Kiss+Swallow". Brzmienie IAMX nazywane "Glam Noir", którym zachwycili się fani, utorowało drogę czterem kolejnym wydawnictwom – "The Alternative", "Kingdom of Welcome Addiction", "Volatile Times" oraz "The Unified Field".

Obecnie Chris Corner wprowadza ostatnie poprawki do swojego szóstego krążka, który wydany zostanie pod szyldem IAMX. Album "Metanoia" tworzony był w cieniu niemożności tworzenia Cornera. - Był taki moment, w którym miałem wrażenie, że nie nagram już nigdy nowego materiału - mówił jakiś czas temu w nawiązaniu do przerwy w nagrywaniu i koncertowaniu, która miała miejsce kilka lat wcześniej, a związana była z chroniczną bezsennością muzyka.

Singlem promującym nowy album jest utwór "Happiness". Utwór można bezpłatnie pobrać na stronie www.IAMXmusic.com. Jak większość utworów IAMX, również i ten zmaga się z problemem czystości pośród korupcji. - Korupcja i hipokryzja są wszędzie. To rozrywa nasz świat. Nie mogę już patrzeć na wiadomości. Krew się we mnie gotuje, kiedy widzę otaczający mnie horror, ignorancję i kontrolę umysłu.

"Happiness" odzwierciedla także istotną zmianę w życiu Cornera, który zamienił ulice Berlina na rzecz słonecznego Los Angeles.Z pojawieniem się nowego krążka rusza – pierwsza od kilku lat – europejska trasa koncertowa IAMX. - Chcę zobaczyć te piękne, pełne pasji, przepocone twarze. Chcę, aby moja muzyka była usłyszana, chcę poczuć ekstazę towarzyszącą występom - mówi.

Premiera albumu "Metanoia" planowana jest na 2 października, zamówienia można składać na www.IAMXmusic.com.

IAMX w Warszawie - bilety


W cenie: 89 zł (stojące) i 119 zł (balkony) dostępne są na stronach a www.stodola.pl oraz www.livenation.pl.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!