W ostatni weekend wakacji odbędzie się inauguracja wydarzenia, ukierunkowanego na część fantastyki związaną z wojskiem i militariami, do tego z dozą postapokalipsy. Dni Fantastyki Militarnej - Fury Player Strike startują 28-29 sierpnia w Dąbrowie Górniczej, przy Muzeum Miejskim Sztygarka. Warto już dziś zarezerwować sobie wolny czas.

Dni Fantastyki Militarnej: tego jeszcze u nas nie było! ZapraszamyJest to pierwsze takie wydarzenie w całej Polsce i pierwszy taki charakter imprezy. Organizatorzy zapowiadają że uciekają od „standardowego” konwentowego schematu i będą kładli nacisk przede wszystkim na turnieje i konkursy.

Współorganizatorem eventu jest znane już nieco, tak w mieście jak i środowisku ogólnopojętej fantastyki militarnej, Centrum Gier Fabularnych FURIA, które podczas wydarzenia będzie zajmowało się organizacją turniejowych rozgrywek ASG, zarówno w obiekcie Furii jak i w terenie leśnym. Oprócz tego plan zakłada organizację turnieju strzelniczego, widowiskowego turnieju juggera, gdzie walczy się bezpieczną bronią białą, oraz turnieju gier planszowych.

Centralnym miejscem imprezy będzie w sierpniu Muzeum Miejskie Sztygarka, udostępniające sale prelekcyjne, zewnętrzny parki militarny z prawdziwymi eksponatami ciężkiego sprzętu bojowego oraz kopalnię, w której... organizatorzy szykują niespodziankę. Wstęp na tę wyjątkową imprezę jest całkowicie bezpłatny, a organizatorzy zapewniają również przejazd między Muzeum, a terenem leśnym oraz CGF FURIA, na poszczególne punkty programu oraz turnieje. Niemniej ważne jest, aby na miejscu się zarejestrować. Takie osoby będą bowiem miały pierwszeństwo uczestnictwa w turniejach. Pierwsze edycje takich imprez, zawsze są dla organizatorów trudne. Miejmy nadzieje, że FPS - Dni Fantastyki Militarnej będą bardzo owocne.

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  SKANDAL w Instytucie Filologii Obcych AJD w Częstochowie (gość)

  wywalili na bruk założycielkę Instytutu...za pomocą NIE ISTNIEJĄCEGO wypowiedzenia, wypisanego przez wożne

  OSZUTWO stulecia w Szkolnictwie Wyższym (gość)

  Dni fantastyki naukowej trwają na AJD w Instytucie Filologii Obcych, gdzie Dyrekcja i Rada Instytutu legalizują NIE ISTNIEJĄCĄ uchwałę senatu nr 68/2014 z dnia 28 maja 2014