Kadr z serialu "Człowiek z Wysokiego Zamku" Kadr z serialu "Człowiek z Wysokiego Zamku"

(© fot. za YT)

Producentem serialowej adaptacji wybitnej powieści Philipa K. Dicka jest Ridley Scott. Jesienią udostępnionych zostanie dziewięć odcinków pierwszego sezonu.

Podczas Comic-Con International w San Diego ujawniono trailer pierwszego sezonu "Człowieka z Wysokiego Zamku". Pilotażowy odcinek pojawił się w sieci w styczniu 2015 roku. Kolejne dziewięć odcinków ma zostać udostępnione jesienią tego roku.

Czytaj też: Comic-Con 2015: Czego dowiedizeliśmy siępodczas najważniejszej popkulturowej imprezy na świecie?

Serial jest adaptacją powieści Philipa K. Dicka, która w 1963 roku otrzymała nagrodę Hugo. Akcja utworu rozgrywa się po drugiej wojnie światowej, w której zwyciężyły państwa osi. Stany Zjednoczone podzielone zostały na strefy okupacyjne Japonii - wschód, oraz Rzeszy - zachód z obszarem buforowym w centralnej części. W podbitych Stanach popularna jest powieść "Utyje szarańcza" autorstwa tajemniczego Abendsena. Ten przedstawia alternatywną wizję świata, gdzie to alianci byli górą. Głównymi bohaterami są Frank, Juliana i pan Tagomi, którzy często sięgają do powieści Abendsena.

Niestety, pilot serialu dostępny jest tylko na terenie USA. Nie wiadomo jeszcze, kiedy cała seria zostanie udostępniona przez Amazon poza granicami Stanów.Ten artykuł należy do serwisu Seriale - części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!

Źródło: RUPTLY/x-news

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!