City Trail to cykl biegów przełajowych na dystansie 5 kilometrów. Zwyczajowo organizowany jest w okresie jesienno-zimowym, organizatorzy postanowili jednak ruszyć też z letnią edycją.

City Trail onTour. Wkrótce wystartuje letnia edycja biegowego cykluJeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl


City Trail w odsłonie letniej praktycznie niczym nie będzie różnił się od tej, którą wszyscy znacie. Jedyna zmiana dotyczy ilości biegów - w każdym mieście odbędzie się tylko jeden. Pierwsze zawody już 27 lipca. Zapisy trwają.

Trasy poszczególnych biegów będą częściowo podobne do tych z edycji jesienno-zimowej. Kilka zmian zostanie wprowadzonych w Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi i Lublinie. Uczestnicy tradycyjnie wystartują na dystansie 5 km.

Pierwszy bieg zaplanowano na 27 lipca w Łodzi. Pozostałe terminy znajdziecie poniżej:
- Katowice 28.07
- Wrocław 29.07
- Poznań 30.07
- Szczecin 31.07
- Bydgoszcz 03.08
- Gdańsk 04.08
- Olsztyn 05.08
- Warszawa 06.08
- Lublin 07.08

Wszystkie biegi rozpoczną się o godz. 19:00.

Cały czas trwają elektroniczne zapisy. Osoby, które już wcześniej brały udział w zawodach, mogą skorzystać z aktualnego konta. Pojedynczy bieg kosztuje 25 zł w przypadku, kiedy płacimy przez Internet lub 35 zł, jeśli zdecydujemy się zapłacić w biurze zawodów w dniu biegu. Jest też możliwość startu w różnych miastach z jednym numerem startowym. Wówczas każdy kolejny start to 12,50 zł.

Limit miejsc to 500 uczestników, jeśli jednak okaże się, że jest więcej chętnych do startu, pula dodatkowego 1000 miejsc zostanie rozdysponowana pomiędzy te miasta, w których pakiety rozeszły się najszybciej.

Zawodnik, który przekroczy linię mety otrzyma pamiątkowy medal i będzie mógł posilić się w strefie regeneracyjnej. Zwycięzcy każdego biegu - po trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn w klasyfikacji OPEN, a także w kategoriach wiekowych - zostaną nagrodzeni bezpośrednio po zawodach. Każdy bieg jest odrębną imprezą, nie będzie klasyfikacji wspólnej dla wszystkich miast. Nagrodzona zostanie natomiast osoba, która ukończy najwięcej biegów City Trail onTour.

City Trail dla dzieci
Letnia edycja otwarta jest również dla nieco młodszych miłośników biegania. Dzieci i młodzież wystartują na różnych dystansach w kilku kategoriach wiekowych:
D0 – do 5 lat (2015 - 2010)- dystans ok. 300 m;
D1 – 6 – 7 lat (2009 - 2008)– dystans ok. 300 m;
D2 – 8 – 9 lat (2007 - 2006) – dystans ok. 600 m;
D3 – 10 – 11 lat (2005 - 2004) – dystans ok. 1 km;
D4 – 12 – 14 lat (2003 - 2001) – dystans ok. 2 km.

Osoby, które mają ukończone 15 lat, będą mogły brać udział w biegu głównym. Zawody dla dzieci rozpoczną się o godz. 17:30. Opłata startowa w biegach dziecięco-młodzieżowych to 5 zł. Elektronicznych zapisów dokonują rodzice lub opiekunowie, którzy muszą założyć konto na swoje dane, a następnie wybrać opcję "DODAJ DZIECKO". Zapisy będą odbywać się także w dniu biegu.

Czytaj też: Kalendarz biegowy 2015. Część 7 - Sierpień


Zobaczcie też: Orlen Warsaw Marathon 2015: ZDJĘCIA UCZESTNIKÓW


Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  2 (gość)

  W SOSNOWCU MIESZKA PUL RADOMSKIEJ 4 MIESZKANIE 67 EWA HUBERT MIESZKA PROSTYTUTKA ZE SWOIM WŁASNYM OJCEM UPRAWIAŁA SEX

  Gazela (gość)

  Ciekawe, kiedy Wejherowo coś samemu zorganizuje, bo jak na razie leniuchuje........
  Urzędnicy od sportu lenią się ............