Burza w woj. śląskim: Pozrywane dachy i powalone drzewa to skutki nawałnicy, która przeszła nad województwem śląskim. W Koniecpolu wichura zniszczyła szkołę. WIDEO + RAPORT

Burza w woj. śląskim:

- Szedł taki wir powietrza. Zbierało wszystko co po drodze. Blacha leciała od sąsiadów - relacjonowała przebieg zdarzeń jedna z mieszkanek Białej.

- To był taki tuman kurzu, że człowiek po prostu uciekał, tak się baliśmy - dodaje inna.

Natychmiast interweniowała straż pożarna.

- Nie ma żadnych osób poszkodowanych, jedynie uszkodzone budynki gospodarcze i mieszkalne - st. kpt. Rafał Kostarczyk.Wichura zniszczyła szkołę w Koniecpolu. "Mamy miesiąc, aby wszystko odbudowac"

Ponad 2 tysiące razy interweniowała w sobotę straż pożarna. Po przejściu burz i wichur w całym kraju zerwanych zostało ponad 30 dachów. W Koniecpolu, na Śląsku było o krok od tragedii, kiedy drzewo spadło tuż obok restauracyjnego ogródka pełnego ludzi.

- Trąba powietrzna, która przeszła przez Koniecpol zrobiła u nas spustoszenia - ucierpiał rynek, gdzie połamane zostały drzewa i spadło drzewo dosłownie centymetry od ogródka, gdzie znajdowało się ponad 50 osób - powiedział burmistrz Koniecpola Ryszard Soliga.

Poważnie uszkodzona została także lokalna szkoła.

- Zerwany został dach, powybijane okna, zalane zostały sale, więc to wszystko trzeba odbudować. Również zniszczone zostały sprzęt elektroniczny i sala komputerowa. Mamy teraz miesiąc na usuniecie usterek i doprowadzenie szkoły do stanu, gdzie 1 września dzieci będą mogły rozpocząć rok szkolny bezpiecznie - dodał Soliga.

[cs]
[/cs]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!