Bezpłatna projekcja filmu „Komunia” w Światłoczułym Kinie w Szarlejce

W ramach projektu Polska Światłoczuła, który od siedmiu lat przemierza nasz kraj z dobrymi polskimi filmami ich twórcami, 7 lipca w Remizie OSP w Szarlejce stworzone zostanie profesjonalne kino. Mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć nagradzany na festiwalach film dokumentalny „Komunia” w reżyserii Anny Zameckiej i spotkać się z Anną Rok odpowiedzialną za dźwięk na planie.
 mat. prasowe

Dokument „Komunia” to pełnometrażowy debiut Anny Zameckiej, która była równocześnie jego reżyserką, współproducentką, autorką scenariusza i montażystką. Opowiada on historię 14-letniej Oli, jej autystycznego brata Nikodema oraz rozwiedzionych rodziców. Główna bohaterka opiekuje się całym domem marząc, aby jej rodzina była znowu razem. Przygotowuje swojego brata do pierwszej komunii świętej, a organizacja idealnego rodzinnego przyjęcia staje się pretekstem do ściągnięcia matki do domu. Film doceniono m.in. główną nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Locarno i Warszawskim Festiwalu Filmowym za odkrywanie piękna i siły w wykluczonych, słabych i odrzuconych oraz piękną lekcję o dojrzewaniu pełnym porażek, które daje się przezwyciężać dzięki miłości.

Projekcja filmu odbędzie się w sobotę, 7 lipca 2018r. w Remizie OSP w Szarlejce. Po niej spotkanie i rozmowa z Anną Rok odpowiedzialną za dźwięk na planie. Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki z realizacji filmu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na stronie www.polskaswiatloczula.pl oraz w Popler.tv.

Więcej na temat:

Komentarze

30.06.2018, 22:47

PISowi i TRWAM oraz TVPPIS mówię 3xNIEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane