Lotnisko Pyrzowice Lotnisko Pyrzowice

Lotnisko Pyrzowice (© arc.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nie tak miał zacząć się urlop dla 180 osób, które dziś rano miały wylecieć do Grecji. W trakcie nabierania prędkości, pilot stwierdził usterkę maszyny. Trwa naprawa. Nie wiadomo kiedy pasażerowie będą mogli opuścić lotnisko.

AKTUALIZACJA:

Pasażerowie oczekujący na podstawienie innego samolotu przez przewoźnika - odlecieli w piątek o godz. 18:35.

180 pasażerów utknęło na lotnisku w Pyrzowicach. Powód? Awaria samolotu

- Samolot miał wystartować o godz. 4.40. Przewoźnik poprosił, żebyśmy się stawili dwie godziny wcześniej. Odprawa przebiegła bez problemów i znaleźliśmy się w samolocie. Maszyna zaczęła się rozpędzać ale po chwili poczuliśmy nagłe hamowanie. Kapitan oznajmił, że mamy do czynienia z usterką samolotu. Jesteśmy na lotnisku już ponad 12 godzin - relacjonuje Konrad Suski, jeden z pasażerów.

Samolot należy do linii Small Planet Airlines. Nie udało nam się kiedy i czy samolot może wystartować. Kiedy dzwoniliśmy do polskiego biura przewoźnika, w słuchawce usłyszeliśmy komunikat "Nie ma takiego numeru".

Pasażerowie narzekają także na obsługę naziemną. - Na razie dostaliśmy tylko suche kanapki. Nie mamy wody. Cześć osób chciała nawet zrezygnować z wycieczki i opuścić lotnisko ale im nie pozwolono. Wiem, że są tu m.in. osoby, które potrzebują leków, do tego małe dzieci - mówi Konrad Suski.

Na zlecenie Small Planet Airlines obsługę naziemną zapewnia firma LS Technics. - Kwestia usterki technicznej i dalszego ciągu podróży leży po stronie przewoźnika. Na podstawie podpisanej z nim umowy obowiązują nas procedury, kiedy pasażerom przysługuje posiłek lub hotel - mówi Magdalena Jelonek, przedstawiciel firmy.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Turysci (gość)

    12 czerwca br podobna sytuacja miała miejsce we Wrocławiu, samot Small w planet miał wylecieć z Wrocławia na Zakynthos 12 a wyleciał 13 czerwca, sytuacja z opisu wyglądala tak samo...